Playa del Carmen

Coba püramiid (Playa del Carmen)

Cancunist lõuna poole jääb Mehhiko üks kõige ilusamaid rannakuurorte – Playa del Carmen. Siin ootab teid lai valik liivarandu, kristallselge merevesi ning lõputud päikeseloojangud.

Regioon on populaarne ka sukeldumis- ja snorgeldamiskoht, kuna siin on üks maailma suurimaid korallrifisid. Mereelustik on äärmiselt mitmekesine ja võite näha kilpkonni, kalu, haisid ja palju muud.

Kuid Playa del Carmen on palju enamat kui liivarand ja mereelu. Siin on ka rikkalik ajalugu ja kultuur. Lähedal asuvad Tulumi varemed ja Coba püramiidid, mis räägivad meile ajaloost ja kultuurist ning annavad aimu, milline oli elu maiade impeeriumi ajal.

Coba püramiidid asuvad Playa del Carmenist umbes 40 km kaugusel ning on üks oluline arheoloogiline paik, mis on sajandeid olnud maiade kultuuri keskuseks. Coba oli suur linn, kus elas umbes 50 000 inimest ning oli tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri poolest, mille hulka kuuluvad ka suured püramiidid. Kõige kuulsam neist on Nohoch Mul, mis on 42 meetri kõrgune ja seega üks kõrgeimaid püramiide Yucatáni poolsaarel. Coba püramiidide külastamine on kindlasti üks parimaid võimalusi tundma õppida maiade kultuuri ja ajalugu.

Tulumi varemed asuvad Playa del Carmenist vaid lühikese autosõidu kaugusel ning on üks kõige külastatumaid turismiatraktsioone Riviera Maya’s. Siin saate näha arheoloogilisi säilmeid, mis on pärit 13-15.sajandist, kui Tulumi linn oli üks tähtsamaid majandus- ja kaubanduskeskusi maiade impeeriumis. Kultuuripärandina on Tulumi varemed säilitanud märkimisväärse hulga ajaloolisi hooneid, kusjuures parim säilinud ehitised on kindlasti püramiidid, mis on tõeline pilkupüüdev vaatamisväärsus.

Playa del Carmen on ka täis restorane, baare ja kauplusi, kus saate nautida kohalikke hõrgutisi ja meeneid kaasa osta. Viibides siin, ärge unustage külastada Quinta avenüüd, mis on täis elu ja rahvusvahelisi kauplusi.

Playa del Carmen pakub ka erinevaid võimalusi lõõgastumiseks ja vaba aja veetmiseks, nagu näiteks jalgrattasõitu, matkamist, sukeldumist, snorgeldamist ja palju muud. Pärast pikka päeva täis seiklusi saate lõõgastuda kohalikes hotellides ja kuurortides, mis pakuvad erinevaid spaateenuseid ja erinevaid veespordialasid.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Playa del Carmen on unustamatu sihtkoht neile, kes otsivad nii aktiivset puhkust kui ka rahulikku puhkust. Siin on midagi kõigile – ilusad rannad, rikkalik ajalugu ja kultuur, hõrgutavad restoranid ja laia valikuga kauplused ning lõputud seiklused mere all ja maapeal. Playa del Carmen on kindlasti üks Mehhiko kõige unustamatumaid sihtkohti.

Scroll to Top