Burj Khalifa | Dubai

Maailma kõrgeim hoone, Burj Khalifa, on ikooniline struktuur, mis kerkis Dubai sünonüümiks. 828m kõrguse ehitis on arhitektuurilise ja insenerikunsti ime. Torni tippu jõudmine pakub vapustavat vaadet linnale ja kõrbele ning loob unustamatuid hetki igale külastajale.

Mõte Burj Khalifa ehitamisest tekkis esmakordselt 2003. aastal, kui Dubai valitseja Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum soovis ehitada pilvelõhkuja, mis oleks ülemaailmne ikoon. Hoone disain loodi Chicagos asuva arhitektuuribüroo Skidmore, Owings & Merrill (SOM) poolt. Ehitusprotsess algas 2004. aastal, eelarvega 1,5 miljardit dollarit. Nimi “Burj Khalifa” anti hoonele austusavaldusena Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyanile, sel ajal Araabia Ühendemiraatide (AÜE) president.

Pärast selle valmimist 2009.aastal on Burj Khalifa muutunud populaarseks turismiatraktsiooniks, meelitades igal aastal miljoneid külastajaid, imetledes selle ainulaadset disaini ja hämmastavaid linna vaateid. Külastajad saavad kogeda ülevat elamust 124 korruse vaateplatvormil ning nautida hingematvaid panoraamvaateid Dubaist.

Burj Khalifa on palju enamat kui lihtsalt hoone – see on tõestus Dubai ambitsioonist, edust ja innovatsioonist. Ehitamine nõudis uusimate tehnoloogiate ja meetodite kasutamist. Hoone on mõjutanud oluliselt Dubai majandust, kultuuri ja turismi tööstust, ning see jätkab inimeste inspireerimist üle kogu maailma. Burj Khalifa on tõestus sellest, et Dubaile ei ole midagi võimatut, ja see sümboliseerib nende soovi olla maailma juhtiv linn mitte ainult majanduses, vaid ka arhitektuuris ja tehnoloogias. Torn on ka kunstnike lõuendiks, kes on loonud selle fassaadile kauneid visuaalseid vaateid.

Burj Khalifa ehitamine püstitas ka mitu maailmarekordit. Torn hoiab endas rekordit maailma kõrgeima iseseisva konstruktsiooni, kõrgeima arvu korruste (163), kõrgeima hõivatud korruse ning maailma kõrgeima vaateplatvormi (At the Top, 124. korrusel) poolest. Tornil on ka maailma pikim liftide sõidu kaugus, mille kiirus võib olla kuni 64 km/h.

Tornist on saanud maailma ikoon ja dubailaste uhkuse allikas. Tornil on olnud märkimisväärne mõju Dubais majandusele, kultuurile ja turismi tööstusele ning see jätkab inimeste inspireerimist ja hämmastamist üle kogu maailma. Burj Khalifa on tõeline arhitektuurimeistriteos, mida on väärt külastada nii Dubai külastajatel kui ka igal maailma reisijal, kes hindab suursugust arhitektuuri ja unustamatuid elamusi.

Scroll to Top