Cozumel

Mehhiko Yucatani poolsaare ranniku lähedal on peidetud kristallselgete türkiissiniste Kariibi mere vetes asuv Cozumeli saar. See väike saar uhkeldab maailma parimate randade, sukeldumis- ja snorgeldamiskohtadega. Koos oma elava korallrahu, mitmekesise mereeluga ja rikkaliku ajalooga on Cozumel paradiis, mis ootab avastamist.

Cancuni lähedale jääv Cozumel – Kariibi mere pärl – on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad põgeneda mandri sagimisest. Koos oma mõnusalt “relax” atmosfääri, sõbralike elanike ja maaliliste maastikega on Cozumel ideaalne sihtkoht neile, kes otsivad nii puhkust, kui ka seiklusi.

Üheks Cozumeli peamiseks vaatamisväärsuseks on selle vapustav korallriff. Saar on koduks maailma teisele suurimale korallrahu süsteemile, mis muudab selle sukeldumisparadiisiks. Külastajad saavad sukelduda ookeani sügavustesse ja avastada erinevaid mereolendeid, sealhulgas kilpkonnad, raiad ja värvikad kalad. Neile, kes eelistavad veepinnal püsida, on snorgeldamine Cozumelis populaarne tegevus. Peaaegu olematute lainete ning hea nähtavusega on ka algajatel võimalik nautida maagilist veealust kogemust.

Lisaks mereelule on Cozumelil ka rikkalik ajalugu. Saar oli kunagi iidse maiade tsivilisatsiooni püha paik, kus külastajad saavad uurida San Gervasio varemeid, saare suurimat maiade arheoloogilist paika. Kui soovite rohkem teada saada Cozumelist ja Mehhikost, siis on San Miguelis asuv muuseum täiuslik koht ajaloo ja kultuuri uurimiseks. Muuseumis saate näha näiteks iidseid kunstiteoseid ja esemeid, mis kujutavad saare minevikku, sealhulgas oma seoseid Kariibi mere piraatidega. Kui soovite veeta päeva looduses, siis on Cozumelis palju võimalusi matkamiseks ja avastamiseks. Maastikud on mitmekesised, ulatudes maalilistest randadest kuni metsikute džungliteni.

Neile, kes eelistavad päikese käes lesida ja rannas lõõgastuda, pakub Cozumel maailma parimaid randu. Saare lõunarannikul asuv Playa Palancar pakub kilomeetrite kaupa valget liiva ja kristallselget vett. Erilise rahuliku atmosfääri ja vapustavate vaadetega on see ideaalne koht lõõgastumiseks ja päikese nautimiseks.

Kui päevad Cozumelil veedetud, siis võib linnulennult tagasi vaadata ja endale aru anda, kui vähe te sellest paradiisist veel teate. Et kogeda kõike, mida Cozumel pakub, tasub jääda pikemaks. Kuna Cozumel on turismi suhtes suhteliselt avatud ja külastajatele sõbralik, on siin kerge end koduselt tunda.

Võite rentida jalgratta või sõita rulluiskudega pikki rannikut, et nautida maastikku ja selle ilu. Soovitatav on rentida ATV, et jõuda metsikutematesse paikadesse, kuhu autoga ei pääse. Kui soovite aga end kõige paremini tunda, võite kaasa võtta sukeldumisvarustuse ja sukelduda saare veealusesse imede maailma, kus võib kohata haid, kilpkonni, lisaks imelisi koralle ning paljude teiste mereolenditega. Saate kogeda midagi erilist, kui külastate Cozumeli allveemaailma.

Samuti tasub proovida Cozumeli erilist kööki. Cozumel on tuntud oma traditsiooniliste kalatoitude ja mereandide poolest, mida saab nautida kohalikus restoranis või turul. Kui olete aga oma elamises, proovige ise valmistada kohalikku rooga, kasutades kohalikke vürtse ja koostisosi, et tõeliselt avastada Cozumeli maitseid.

Kui otsite unikaalset kogemust, külastage Cozumelit ajal, mil siin toimub Carnaval de Cozumel. See on üks suuremaid karnevale Mehhikos, mis toimub enne katoliku kiriku suurt paastu. Siin näete rahvast tantsimas ja lõbusat meeleolu. See on ideaalne aeg nautida kohalikku kultuuri ja elavat pidu.

Kokkuvõttes on Cozumel kindel sihtkoht, kuhu tasub reisida, kui soovite seiklust, lõõgastust ja pilguheitu Kariibi mere rikkalikku ajalukku ja kultuuri. Cozumel pakub külastajatele unustamatut ja unikaalset kogemust oma suurepäraste korallrahude, puhta liivaranna ja mitmekesise mereeluga. Cozumeli lähedus Cancunile muudab selle kergesti lisatavaks igale Mehhiko puhkuse plaanile. Oleme kindlad, et te ei kahetse Cozumelis veedetud aega ja võtate sellest kohast unustamatud mälestused endaga kaasa.

Scroll to Top