Tulumi valged liivarannad

beach

Tulumi valged liivarannad asuvad Yucatáni poolsaare kaunil rannikul Mehhikos. Tulum pakub külastajatele võimalust kogeda Mehhiko looduslikku ilu, rikkalikku ajalugu ja elavat kultuuri. See võluv linn on lemmiksihtkoht reisijate seas, kes otsivad lõõgastavat ja ehedat Mehhiko kogemust. Tulumil on midagi pakkuda igale külastajale – säravates värvitoonides hoonete vahel looklevatel kitsastel tänavatel asuvad restoranid, poed ja hotellid. Linnakese elutempo on aeglane ja rahulik, muutes selle ideaalseks kohaks lõõgastumiseks ja päikesepaiste nautimiseks. Linnas asub ka mitu kunstigaleriid ja kultuurikeskust, mis pakuvad külastajatele võimalust rohkem teada saada piirkonna ajaloo ja traditsioonide kohta.

Üks Tulumi peamisi vaatamisväärsusi on tema kaunid rannad, mis kuuluvad maailma parimate hulka. Kariibi mere türkiissinine vesi ning udu peenike valge liiv, mis venib kilomeetrite kaupa mööda rannikut, see on tõeline paradiis. Rannabaarid ja restoranid pakuvad külastajatele imemaitsvaid mereande ja värskendavaid kokteile ning võimalust imetleda kauneid vaateid.

Teine Tulumi kohustuslik vaatamisväärsus Tulumi piirkonnas on iidsed maiade varemed. Kuulsaim neist on Tulumi arheoloogiline paik, mis asub mere kohal paikneval kaljul. See muljetavaldav paik oli kunagi elav maiade linn ja nüüdseks populaarne turismimagnet. Külastajad saavad uurida varemeid ja õppida rohkem maiade tsivilisatsiooni ajaloost.

Tulumist vaid mõne kilomeetri kaugusel asuvad “cenoted” (looduslikud magevee basseinid) – looduse aarded – mida külastajad saavad avastada. Cenotes on veealused koopad, mis on tekkinud maakoore liikumiste ja sademete tagajärjel. Need on kogu Yucatáni poolsaarel levinud ja Tulumis on neid palju.

Üks suurimaid ja populaarseimaid cenotes Tulumis on Gran Cenote. See on tõeline iludus, mida külastajad armastavad sukelduda ja ujuda kristallselges vees. Cenote asub lopsakas džunglis ja sellel on “avatud lagi”, mis võimaldab päikesevalgusel tungida vee alla ja paljastada vee all asuvad koobaste kaunid reljeefid. Gran Cenote on tuntud ka oma mitmekesise elustiku poolest, kus võib leida nii kala, kilpkonni kui ka teisi veeliike.

cenote

Teine populaarne cenote on Dos Ojos, mis tähendab hispaania keeles “kaks silma”. See cenote on saanud nime kahe avatud ala järgi, mis meenutavad kahte silma. Dos Ojosest leidub erinevaid sukeldumise “radasid”, mis pakuvad võimalust uurida selle muljetavaldavate koobaste ja maalilise veealuse maastiku saladusi. Dos Ojos on ka üks Yucatáni poolsaare suurimaid sukeldumispaiku ja meelitab kohale palju sukeldumishuvilisi.

Viimane suur ja populaarne cenote Tulumis on Casa Cenote. See cenote erineb teistest oma asukoha ja eripära poolest – see on merega ühendatud. Casa Cenote asub veealuse jõe suudmes ja pakub seetõttu unikaalset võimalust uurida nii magevee- kui ka mereelu. Sellel cenotel on “avatud lagi”, mis võimaldab päikesevalgusel läbi vee paista ja paljastada selle all asuva jõe põhja. Casa Cenote on ka tuntud oma rikkaliku korallrahu poolest, mis pakub võimalust vaadata lähemalt mitmesuguseid mereelukaid.

Need kolm cenotet on kindlasti Tulumi piirkonna kõige populaarsemad ja külastatavamad. Gran Cenote oma kristallselge veega, Dos Ojos oma muljetavaldavate koobastega ja Casa Cenote oma merega ühendatud eripärade tõttu on kindlasti kogemus, mida külastajad ei unusta. Need on Tulumi looduse aarded, mida tasub kindlasti avastada.

Loodusesõpradele on Tulum paradiis. Piirkonnas on mitmeid rahvusparke ja looduskaitsealasid, kus külastajatel on võimalus uurida lopsakaid džungelmaastikke ja näha paljusid loomaliike. Sian Ka’ani biosfääri kaitseala, näiteks, on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv koht, kus elab sadu linnuliike, imetajaid ja roomajaid. Külastajad saavad broneerida giidiga ekskursiooni reserve ning avastada selle puutumata randu, mangroovimetsi ja korallriffe.

Scroll to Top