Puerto Morelos

Puerto Morelos

Puerto Morelos, asub Quintana Roo osariigis Mehhikos, on Yucatani poolsaare idaranniku varjatud pärl, Cancunist lõunas. Kuigi paljud turistid tungivad lähedal asuvasse Cancuni ja Playa del Carmeni, pakub Puerto Morelos vaiksemat ja rahulikumat alternatiivi, kus on imeline looduslik ilu ja rikkalik kultuuripärand, mis võlub külastajaid.

Ennemuiste oli piirkond asustatud maiade poolt, kes olid meelitatud siinsetest lopsakatest džunglitest ja rikkalikust loodusvarast. Maiad ehitasid siin õitsva tsivilisatsiooni, mis kestis kuni Hispaania vallutajate saabumiseni 16. sajandil.

Kolonialismi ajal oli Puerto Morelos oluline sadam, kust saadeti kaupu nagu tubakas ja puuvill Euroopasse. Linn jätkas õitsengut ka 19. sajandil, kui 1905. aastal valmis tuletorn ja 1915. aastal avati raudteejaam. 1920. ja 1930. aastatel sai Puerto Morelosest populaarne sihtkoht ameerika ja euroopa turistidele, kes armastasid selle looduslikku ilu ja rahulikku atmosfääri.

Linnakeses on palju hubaseid restorane, kohvikuid ja poode, kus turistid saavad nautida kohalikku Mehhiko kööki ja osta käsitööd ja suveniire. Puerto Morelosel on ka elav ööelu, kohaliku muusika ja tantsuga.

Puerto Morelos on tuntud ka oma looduskaitsealade poolest, mis pakuvad suurepärast võimalust tutvuda Mehhiko loodusega. Puerto Morelosi rannikul on suur riiklik mereressursside kaitseala, kus on võimalik näha erinevaid mereelukaid, nagu merikilpkonnad, delfiinid ja korallid.

Lisaks on Puerto Morelosi lähedal ka muid huvitavaid vaatamisväärsusi, nagu näiteks Selva Maya looduskaitseala, mis on täis troopilisi taimi ja loomi, ning El Rey arheoloogiline ala, mis sisaldab iidseid maiade varemeid ja templeid.

Selva Maya on suur looduskaitseala Yucatáni poolsaarel Mehhikos, mis on koduks paljudele troopilistele taimedele ja loomadele. See ala on üks kõige bioloogiliselt mitmekesisemaid piirkondi maailmas, kus leidub ligi 10 000 taimeliiki ja enam kui 500 liiki imetajaid, lindusid ja roomajaid.

El Rey arheoloogiline ala asub Cancuni linnast vaid mõne kilomeetri kaugusel ja see on üks tähtsamaid iidsete maiade linnuste piirkondi. Selle sait asub keset kaunist mangroovimetsa ja kaitseb iidsete kultuuride jälgi.

Asudes vaid 20-minutilise autosõidu kaugusel Cancunist lõunas ja 35-minutilise autosõidu kaugusel Playa del Carmenist põhjas, paikneb Puerto Morelos külastajatele ideaalselt, kes soovivad avastada Yucatani poolsaare parimaid paiku. Linn asub Kariibi mere ja piirkonna lopsakate džunglite vahel, pakkudes külastajatele kaunist tausta nende seiklustele.

Neile, kes otsivad seiklusi, pakub Puerto Morelos erinevaid tegevusi, alates zipline’idega seiklemisest džunglis kuni delfiinidega ujumiseni. Külastajad saavad ka lähedal asuvates mangroovimetsades paadituuri teha, kus on võimalik kohtuda erinevate loomadega, sealhulgas krokodillidega.

Kokkuvõttes on Puerto Morelos Yucatani poolsaarel peidetud pärl, mis pakub külastajatele unikaalset segu looduslikust ilust ja kultuuripärandist. Olgu te otsite seiklust või lõõgastust, leiate selle võluva linna igale maitsele midagi. Miks mitte jätta Cancuni rahvahulgad vahele ja suunduda järgmiseks puhkuseks Puerto Morelosesse? Te ei kahetse.

Scroll to Top