Isla Mujeres

Isla Mujeres

Tere tulemast Isla Mujeresele, võluvale saareparadiisile, mis asub otse Cancuni ranniku lähedal Mehhikos. Isla Mujeres on idülliline sihtkoht, mis uhkeldab mõne Kariibi mere kaunima rannaga, kristallselge veega ja lõõgastava õhkkonnaga, kus on lihtne leida maapealne paradiis.

Kui astute saarele, tervitavad teid soojad ja sõbralikud kohalikud, kes on külastajatega oma kultuuri ja eluviisi jagamisel innukad. Saare nimi, mis tõlgib “Naiste saar”, tuleneb iidsest maiade jumalannast Ixchelist, keda peeti armastuse, viljakuse ja kuu jumalannaks. Tänasel päeval on Isla Mujeres ühtlasi ka populaarne palverändurite sihtkoht, kes otsivad vaimset uuenemist ja valgustust.

Üks saare suurimaid tõmbenumbreid on selle rannad, mis on lihtsalt võluvad. Eriliselt on Playa Norte saanud mitmete reisiväljaannete poolt hinnatud üheks parimaks rannaks maailmas, ja põhjusega. Pehme valge liiv ja türkiissinine vesi loovad maalilise keskkonna, mis jätab teid hämmingusse. Olenemata sellest, kas soovite päikest võtta, ujuda, snorgeldada või lihtsalt head raamatut lugeda, pole Isla Mujeres’i laitmatutel kallastel võimalustest puudus.

Kuigi Isla Mujeres on tuntud oma ilusa looduse ja rannajoonte poolest, leidub seal ka mitmeid huvitavaid ja ajaloolisi templeid, mis pakuvad külastajatele rikkalikku kultuurilist kogemust.

Üks tuntuimaid templeid Isla Mujereseil on maiade tempel nimega “El Meco”. See on vana ehitus, mis asub saare põhjaosas ja mis kuulus kunagi maiade tsivilisatsiooni linnale. El Meco templeid ehitati juba enne hispaanlaste saabumist Mehhikosse ning need on hästi säilinud. Külastajad saavad uudistada templeid, mis on kaunistatud huvitavate skulptuuride ja arhitektuuriliste detailidega.

Teine tuntud tempel Isla Mujereseil on Ixchel’i tempel, mis asub saare idaosas. See on pühendatud maiade jumalanna Ixchelile, kes oli armastuse, viljakuse ja meditsiini jumalanna. Ixchel’i tempel on tuntud oma suurepärase asukoha poolest, kust avaneb vaade merele ja kus saab nautida kauneid päikeseloojanguid.

Lisaks ajaloolistele templitele on Isla Mujereseil ka kaunis ja ajalooline Guadalupe kirik, mis on pühendatud Neitsi Maarjale. Selle kauni kiriku külastamine on kohustuslik kõigile kultuuri ja ajaloo austajatele. Guadalupe kirik on kaunilt kaunistatud ja täis huvitavaid ajaloolisi artefakte, mis avavad pilgu Minevikku.

Rääkides toidust, siis Isla Mujeres on toiduarmastaja paradiis. Saare lähedus merega tähendab, et mereannid on paljudes selle toitudes põhilised, alates ceviche’st kuni grillitud kalataco’deni. Leiate ka palju eheda Mehhiko köögi kuulsusi, nagu tamales, enchiladas ja mole. Ärge unustage seda kõike jahutada värskendava margariita või külma cervezaga.

Neile, kes otsivad seiklusi, on Isla Mujeres’il palju tegevusi, mis hoiavad teid hõivatuna. Saar on populaarne koht veespordiks, nagu kanuu- ja purjelauasõit. Kui soovite midagi rahulikumat, siis võite rentida jalgratta ja sõita saare erinevatesse piirkondadesse, et nautida ilusat loodust ja avanevaid vaateid.

Kokkuvõttes on Isla Mujeres ideaalne puhkusekoht neile, kes otsivad kaunist loodust, rahulikku õhkkonda, rikkalikku kultuuri ja head toitu. See on paik, kus saate lõõgastuda ja nautida elu rütmis, mida juhivad Kariibi mere soojad tuuled ja päikesevalgus. Nii et kui otsite puhkust, mis viib teid maailma paradiisi, leiate selle Isla Mujeres’ilt.

Scroll to Top