Mida silmas pidada lemmikloomaga lendamisel
Lemmikloomaga lennureisi planeerides soovitame lennupiletid broneerida võimalikult varakult. Tihti ei ole lemmiklooma võimalik ise broneeringusse lisada, vaid tuleb kontakteeruda lennufirmaga.
Reisibüroo teenuseid kasutades saab teenindaja lemmiklooma andmed juba broneeringut vormistades lisada. See hoiab ära võimaluse, et lennufirma lemmiklooma ei kinnita enne pileti väljastamist (lennufirmadel on igale lennule määratud väga piiratud arv kohti).
Siinkohal loetleme põhilised punktid, mida tuleks võtta arvesse lemmikloomaga reisi planeerides / organiseerides:
- Uurige lennufirmade tingimusi lemmikloomaga reisimisel: erinevatel lennufirmadel on lemmikloomade reisimise kohta erinevad reeglid ja eeskirjad. Kontrollige konkreetse lennufirma eeskirju lemmikloomade suuruse, tõupiirangute, lennufirma nõuete ja kõigi vajalike lisatasude või dokumentide kohta.
- Valige lemmiklooma transportimiseks õige kott / puur: investeerige tugevasse, lennufirma poolt heakskiidetud lemmiklooma transpordi esemesse, mis vastab lennufirma poolt ettekirjutatud mõõtudele ja tingimustele. Veenduge, et teie lemmikloomal oleks piisavalt ruumi seista, ümber pöörata ning mugavalt lamada.
- Tervisekontroll: Viige lemmikloom enne reisi põhjalikku tervisekontrolli. Veenduge, et veterinaar on kursis sihtkoha riigi ( ja vajadusel samuti vahemaandumise riigi) vaktsineerimise nõuetega ning hankige veterinaarilt tervisetõend, kuna mõned lennufirmad seda nõuavad. Arutage kõiki konkreetseid probleeme oma loomaarstiga, eriti kui teie lemmikloomal on terviseprobleeme.
- Lemmiklooma vanus: Rahvusvaheline lennundusorganisatsioon IATA väidab, et teie loom peab enne lennufirmaga reisimist olema vähemalt kaheksa nädala vanune, kuid paljud lennufirmad nõuavad, et teie lemmikloom peab enne rahvusvahelist reisimist olema vähemalt 15 nädala vanune. Lennuki pagasiruumis lemmiklooma vedades arvestage, et mida pikem aeg on möödas looma sünnist, seda tugevam ja vastupidavam on tema tervis.
- Võimalusel broneerige otselend: kui võimalik, valige otselend, et minimeerida reisiaega ja vähendada lemmiklooma stressi. Vahepeatused ja ümberistumisega lennud võivad suurendada teie lemmiklooma hilinemiste, väärkohtlemise või marsruudilt eksimise tõenäosust.
- Vahemaandumisega lennu puhul: Uurige välja ka vahemaandumise riigi nõuded ja tingimused. Üldiselt lemmikloom tegelikult riiki ei sisene, vaid lihtsalt läbib selle. Enamikul juhtudel ei ole sellisel puhul vahemaandumise riigi jaoks eraldi dokumente vaja, kui tegemist on tõesti transiidiga (kuigi mõned riigid nõuavad transiidiluba, näiteks Inglismaa, Hongkong, Taiwan ja Singapur).
Lennukisalongis reisivad lemmikloomad
Kui lemmikloom reisib koos Teiega lennukisalongis ning Teil on vahemaandumisega reis, siis tuleb selgeks teha, kas vahemaandumisel väljute Te transiitalalt. Tavaliselt toimub edasilend samast lennujaamast ning transiitalalt väljuma ei pea, kuid näiteks, kui lend toimub läbi Istanbuli, siis on võimalik, et saabute Istanbuli ühte lennujaama, kuid edasilend algab teisest lennujaamast (kuigi ostetud on teil üks pilet). See tähendab, et Te peate selgeks tegema ka Türgi reeglid ja tingimused.
Kontrollige oma lennupiletit ostes, kas vahemaandumisega lennu puhul on saabumis- ja väljumisväravad samas lennujaamas (terminalis). Lennujaamade transiitalades leidub juba ka lemmikloomadele mõeldud tualette, kuid planeerides peate arvestama, et kui Teil on pikk vaheaeg lendude vahel ning soovite oma lemmiklooma õue jalutama viia, siis, suure tõenäosusega, tuleb Teil läbida toll ja seega sisenete ka riiki.
Lemmikloomad, kes reisivad äraantava pagasina või lennukaubana (cargo)
Enamikul juhtudel, kui vahemaandumine kestab alla 3 tunni ja kui lemmikloom reisib lastiruumis äraantava pagasina või lennukaubana, viiakse puur ühelt lennukilt teisele juhul, kui tegemist on sama lennufirma lendudega ja/või samal piletil vormistatud lendudega. Sel juhul reisib lemmikloom, kui transiitreisija.
Kui teie lemmikloom reisib eraldi lennupiletitega või on väljastatud eraldi piletid edasilennule, siis peab omanik loomale järele tulema lennujaama pagasihoidlasse (registreeritud pagas) või lennufirma kauba osakonda ning seejärel registreerima looma järgmisele lennule. Sellisel juhul siseneb teie lemmikloom riiki ja peate järgima selle riigi impordieeskirju. Alternatiivina on võimalik kasutada vastava firma teenust, kes organiseerib Teie lemmiklooma veo.
- Reisiks valmistudes tutvustage oma lemmikloomale transpordi kotti/puuri võimalikult varakult. Looma harjutamise protsess võib kesta kaua, kuniks looma stressitase kaob. Ideaalne on jõuda harjutamisega sinnamaale, kus loom ise soovib puuri minna ja seal olla (seostage seda positiivsete kogemustega, pannes puuri maiused, mänguasjad ja tuttav alusmatt).
- Lemmiklooma identifitseerimine: Rahvusvaheliselt reisivatel loomadel peab olema mikrokiip. Mikrokiibi number peaks olema märgitud kõikidele tervise- ja vaktsineerimistunnistustele. Mikrokiip peab vastama ISO standarditele.
- Broneerige piletid varakult: Lennufirmadel on sageli lemmikloomadele salongis või lastiruumis vähe ruumi, seega broneerige oma lemmiklooma koht aegsasti. Pidage meeles, et mõnel lennufirmal on piirangud igal lennul lubatud lemmikloomade arvule.
- Söök ja jook: Toida looma paar tundi enne lendu kerge einega, et vältida kõhuhädasid. Kandke reisi ajal vedeliku saamiseks kaasas väike kogus toitu ja joogipudel.
- Liikumine ja hädade tegemine: laske oma lemmikloomal enne lennujaama suundumist võimalikult palju liikuda ning võimalusel hädad ära teha. Ideaalne on lennureis planeerida ajaliselt selliselt, et looma igapäevane rutiin kattuks maksimaalselt väljumise, vahemaandumise ning sihtkohta maandumise aegadega.
- Mugavus ja turvalisus: vooderdage kott/puur imava alusega, et “õnnetuste” korral loomal võimalikult mugav enesetunne säiliks. Asetage looma juurde tuttavaid esemeid, nagu lemmiktekk või -mänguasi, mis pakuvad loomale mugavust ja turvatunnet.
- Arvestage lennuki pagasiruumi temperatuuri: Mõnel lennufirmal on temperatuuripiirangud, seega planeerige oma reisi vastavalt sellele ja arvestage oma lemmiklooma mugavusega.
- Suhtle lennujaama ja -firma töötajatega: lennujaama saabudes teavitage lennufirma töötajaid, et reisite koos lemmikloomaga. Vajadusel saate täiendavaid juhiseid,et tagada lemmiklooma heaolu reisi vältel.
Pidage meeles, et alati on hea mõte konsulteerida konkreetse lennufirmaga, kellega reisite, tagamaks, et teil on kõige värskem teave ja järgite nende eeskirju.
Koeratõust tingitud erisused
Lennufirmade piirangud koeratõugudele võivad erineda ja oluline on uurida lennufirmalt, kellega reisida kavatsete, nende konkreetsete reeglite osas. Kuigi universaalne, lendamist piiravate koeratõugude, nimekiri puudub, siis lennufirmad võivad kehtestada tõuomadustest tulenevaid piiranguid.
Teatud tõud, mida tavaliselt seostatakse lennureiside piirangute või lisanõuetega, on järgmised:
- Brahhütsefaalsed (ehk lühikoonulised) tõud: sellesse kategooriasse kuuluvad lühikese nina ja lameda näoga tõud, nagu prantsuse buldog, mops, inglise buldog, shih tzu, bostoni terjer, pekingi paleekoer, bordoo dogi, bullmastif, Cavalier King Charles Spanjel, bokserid ja näiteks ka pärsia kass. Nendel tõugudel esineb lennureisi ajal sageli hingamisprobleemie.
Kõik lühikoonulised tõud kannatavad teatud määral brahhütsefaalse obstruktiivse hingamisteede sündroomi (BOAS) all. See on seisund, mis tuleneb koljuõmbluste enneaegsest liitumisest, mis ei lase koljul edasi kasvada.
Lisaks on paljud lennufirmad liigitanud erinevad koeratõud, kellel on lastiruumis lendamine tervisele ohtlik (Ahvpinšer, Ameerika Staffordshire terjer, bokser, Itaalia mastif, Tšau-tšau, Bordoo dogi, Inglise Kokkerspanjel, Jaapani chin, Lhasa apso, Mastif, Pekingi koer, Pitbull terjer, Shar Pei, Staffordshire’i bullterjer ja Tiibeti spanjel).
Nendest tõugudest on BOAS kõige enam ohustatud mopsidel, Prantsuse Buldogidel ja Buldogidel.
Mõjutatud kassitõud on Pärsia, Himaalaja ja eksootilised lühikarvalised, samuti Hollandi kääbusküülikud.
Kuna koonu pikkus on tömpninaga tõugudel nii lühike, blokeerivad pehmed koed nina ja kurgu hingamisteid, takistades koertel või kassidel juba noores eas õhuvoolu ning lemmikloomade vananedes antud seisund järk-järgult halveneb.
Lennufirmade piirangud eelpool loetletud loomatõugude transportimisel muutuvad nende tõugude segude puhul pisut “halliks alaks”. Kui plaanite lennata koera või kassiga, mis on segatud mõne ülalnimetatud tõuga, muutub lemmiklooma nina pikkus oluliseks. Kui teie lemmikloom pole oma vanematelt brahhütsefaalseid tunnuseid pärinud, on siiski ohutum neid pagasiruumis lennutada. Alati soovitame lennufirmast konkreetse loomatõu kohta kinnitust küsida, soovitavalt kirjalikult (vältimaks hilisemaid võimalikke probleeme lennujaamades).
- Suured või hiiglaslikud tõud: mõnel lennufirmal on salongis või pagasiruumis reisivate koerte kaalu- või suurusepiirangud. Suuremad tõud, nagu dogid, bernhardiinid ja mastifid, võivad neid piiranguid ületada.
- Tugevad või agressiivsed tõud: lennufirmadel võivad olla piirangud teatud tõugudele, millel on suurem agressioonioht või mis on klassifitseeritud potentsiaalselt ohtlikeks. Näiteks võivad olla pitbullid, rottweilerid, dobermannid ja teatud tüüpi mastifid. Segadust tekitab ka termin pitbullterjer. Tegelikult hõlmab see mõiste mitut tunnustatud koeratõugu – Ameerika pitbullterjer, Ameerika Staffordshire terjer ja Staffordshire’i Bullterjer ning võib hõlmata ka Ameerika Buldogi.
- Kohalikud või riigipõhised eeskirjad: mõnes riigis või piirkonnas võib kehtida tõupõhised õigusaktid, mis piiravad või keelavad teatud tõud täielikult. Need piirangud võivad kehtida ka reisimisel.
Oluline on meeles pidada, et lennufirmadel võivad tõupiirangute osas olla ka omad eeskirjad ja piirangud, mistõttu on oluline kõige täpsema ja ajakohasema teabe saamiseks otse lennufirmaga ühendust võtta. Lisaks võivad erieeskirjad erineda nii sise- kui ka rahvusvaheliste lendude ning sihtriigi nõuete järgi.
Lemmikloomaga lennureisi planeerides pidage alati nõu lennufirmaga aegsasti, et mõista nende eeskirju ja mis tahes konkreetseid nõudeid, mis neil teie lemmiklooma tõule võivad kehtida.
Teenistuskoerad, teraapia, abi jt. loomad
Abiloomad
Abiloom on defineeritud kui juhtkoer või muu loom, sealhulgas kassid ja väikesed hobused, kes on individuaalselt koolitatud abistama ühe või mitme füüsilise puudega isikut. Abiloomad täidavad mõningaid funktsioone ja ülesandeid, mida puudega inimene ise täita ei suuda.
Juhtkoerad on üks abiloomade tüüp, mida kasutavad mõned pimedad. See on seda tüüpi teenistusloom, millega enamik inimesi on tuttavad. Kuid on teenistusloomi, kes abistavad muud tüüpi puuetega inimesi nende igapäevatoimingutes. Mõned näited hõlmavad järgmist:
- Kuulmispuudega inimeste hoiatamine helide eest.
- Liikumispuudega inimeste jaoks ratastoolide vedamine või asjade tassimine.
- Liikumispuudega inimeste tasakaalu abistamine.
- Inimeste hoiatamine krampide tekkest.
Kuna abiloomad on koolitatud pakkuma teenuseid, mis aitavad füüsiliste puuetega inimesi, võivad nad olla oma teenindatavate inimestega kaasas kohtades, kuhu teisi loomi ei lubata, näiteks lennuki salongi, isegi kui nad ületavad tavapäraseid käsipagasi nõudeid. Enamasti on neil õigus lennata ilma lisatasudeta.
Teatud juhtudel võivad koerad, kassid ja isegi kääbushobused kvalifitseeruda abiloomadeks; lennufirmad võivad siiski täpsustada, et nad ei luba muude teenistusloomade, kui koerte vedu. Lisaks võivad kehtida piirangud, kui teenistuskoer tunnistatakse ohtlikuks tõuks.
Emotsionaalsed tugiloomad on lemmikloomad, kes pakuvad omanikule tuge vaimsete häirete korral.
Emotsionaalsetele tugiloomadele ei kehti koolitusnõuded nagu teenistusloomadele.
Kõik omanikule abi osutavad loomad peavad teiste inimeste või loomade läheduses õigesti käituma. Lennates ei tohi need takistada salongi tööd ja nende suurus peab võimaldama neil lennata teisi reisijaid mõjutamata.
Kõik abi- ja emotsionaalse tugiloomade omanikud peaksid lennufirmat eelnevalt teavitama, et nad reisivad abiloomaga. Paljud lennufirmad nõuavad lisadokumente. Lisateavet leiate lennufirma lemmikloomade eeskirjade kohta teenindus- ja emotsionaalsete tugiloomade jaoks.
Teraapialoomad
Teraapialoom on tavaliselt koer, kes on läbinud kuulekuse treeniningud ning suudab inimeste ja teiste loomadega hästi suhelda.
Reisijad peavad tõendama, et tegemist on teraapialoomaga.
Kassiga reisimine
Kassiga reisimine võib olla keeruline. Tavaliselt ei tunne ta end väljaspool oma tavalist keskkonda nii mugavalt ja võib reisikotis või puuris olla närviline või vihane. Paraku väljendub see närvilisus või viha kas rohkes näugumises ja / või vihases käitumises.
Üks viis sellist käitumist ära hoida on valmistuda aegsasti enne reisi. Kui looma võttes teate juba ette, et tulevikus on vaja koos lennata/reisida, siis treenimist soovitame alustada kassipoja varajases eas.
Kui reisite koos kassiga, kes pole varem kotis/puuris olnud, keerake kandekott külili ja julgustage teda kotti minema ka siis, kui te kuhugi ei lähe. Premeerige neid maiuspalade ja rohke tähelepanuga. Pange kotti/puuri enda lõhnaga esemeid. Harjuta PALJU, see tasub end reisil ära.
Reisil katke koti/puuri avad, kuna pimedamas tunneb kass end turvalisemalt. Võimalusel hoidke looma enda lähedal, et nad tunneksid teie keha liikumist. Kass vaja palju tähelepanu reisi ajal.
Reisile soovitame kaasa võtta kaasaskantava aluse ja grip-kotikestes liiva, et vajadusel kassile tualett teha.
Riikide piirangud
Mitmel riigil on oma piiridesse sisenevatele lemmikloomadele erinõuded, mis võivad hõlmata karantiini. Siiski on oluline märkida, et need eeskirjad võivad aja jooksul muutuda, mistõttu on ülioluline kontrollida kõige värskemat teavet vastava riigi saatkonna või valitsuse ametlike veebisaitide kaudu. Siin on mõned näited riikidest, kus on ajalooliselt kehtinud karantiininõuded:
- Austraalia: Austraalias kehtivad oma ainulaadse ökosüsteemi kaitsmiseks ranged karantiinieeskirjad. Austraaliasse sisenevad lemmikloomad peavad saabumisel tavaliselt karantiini jääma, heakskiidetud karantiiniasutuses. (https://petraveller.com.au/blog/bringing-your-pet-to-australia-all-you-need-to-know)
- Ühendkuningriik: Ühendkuningriigis on lemmikloomade reisimise kava nimega Pet Travel Scheme (PETS), mis lubab teatud lemmikloomadel riiki siseneda ilma karantiinita. Ilma karantiinita sisenemiseks peavad lemmikloomad siiski vastama konkreetsetele nõuetele, sealhulgas mikrokiibile, marutaudi vaktsineerimisele ja vereanalüüsidele. (https://www.gov.uk/bring-pet-to-great-britain)
- Uus-Meremaa: Sarnaselt Austraaliaga on Uus-Meremaal ranged bioohutuse eeskirjad, et vältida haiguste sissetoomist. Uus-Meremaale sisenevad lemmikloomad nõuavad tavaliselt vähemalt 10-päevast karantiini heakskiidetud asutuses. (https://www.mpi.govt.nz/bring-send-to-nz/pets-travelling-to-nz/bringing-cats-and-dogs-to-nz/step-by-step-guide-to-bringing-cats-and-dogs-to-nz/)
- Jaapan: Jaapan võib riiki sisenevatele lemmikloomadele nõuda karantiiniperioodi. Karantiini kestus võib varieeruda sõltuvalt looma päritolust ja vaktsineerimise ajaloost. Enne sisenemist on vaja ettevalmistusi ja dokumente, sealhulgas vaktsineerimist ja tervisetõendeid. (https://www.maff.go.jp/aqs/english/animal/im_index.html)
Need on vaid mõned näited ja ka teistes riikides võivad lemmikloomadele kehtida konkreetsed karantiininõuded. Lemmiklooma sujuva ja tõrgeteta riiki sisenemise tagamiseks on ülioluline sihtriigi eeskirjade põhjalik uurimine ja järgimine aegsasti enne reisi.
Lisaks võivad mõnes sihtriigis kehtida erinevad nõuded salongis reisivatele, kui pagasiruumis reisivatele lemmikloomadele. Oluline on kontrollida valitud transpordiliigi konkreetseid eeskirju.
Karantiininõuete kohta kõige täpsema ja ajakohasema teabe saamiseks on soovitatav tutvuda sihtriigi ametlike valitsuse veebisaitidega või võtta ühendust selle riigi saatkonna või konsulaadiga. Nemad saavad pakkuda värskeimat teavet lemmikloomadega reisimise karantiinieeskirjade kohta.
Loom lennukisalongis või pagasiruumis?
Lemmikloomaga lennuki salongis reisides tuleb arvestada mitme olulise teguriga. Siin on nimekiri, mida meeles pidada.
- Lennufirma eeskirjad: uurige konkreetse lennufirma eeskirju salongis viibivate lemmikloomade kohta. Tehke selgeks reeglid, piirangud ja võimalikud lisatasud ning nõuded.
- Suuruse ja kaalu piirangud: Lennufirmadel on tavaliselt piirangud salongi lubatud lemmikloomade suurusele ja kaalule.
- Transpordi koti / puuri suurus ja tüüp: kui reisite tihti, siis investeerige lennufirma poolt heakskiidetud lemmiklooma transportimiseks mõeldud kotti või puuri, mis peab mahtuma teie ees oleva istme alla. Kontrollige lennufirma juhiseid mõõtmete kohta ja valige selline, mis annab teie lemmikloomale piisavalt ruumi mugavalt seista, ümberpöörata ning jätab piisavalt ruumi lamamiseks.
- Looma mõõtmine: Kui lemmikloom seisab püsti, peate mõõtma oma lemmiklooma ninaotsast sabaotsani ja pea ülaosast maapinnani (kasutage nöörijuppi, seejärel mõõtke nöör). Võrrelge neid mõõte koti/puuri sisemõõtudega. Teie lemmiklooma mõõdud peaksid olema koti/puuri mõõtmetest veidi väiksemad.
Lennufirmad nõuavad, et teie lemmikloom saaks kotis/puuris mugavalt püsti tõusta ja ümber pöörata. Kui lennujaama töötajad märkavad, et teie lemmikloomal ei ole piisavalt ruumi võivad nad teid lennule mitte lubada.
Turvakontrollis tuleb Teil lemmikloom kotist/puurist välja võtta. Sel põhjusel on mõistlik kaasas kanda metallivaba kaela- ja jalutusrihma. - Reisikoti/puuriga tutvumine: tutvustage oma lemmikloomale reisikotti/puuri aegsasti enne reisi. Laske neil harjuda, kasutades maiuseid, mänguasju ning tuttavat aluspatja/tekki. Tubli töö kannab reisimise ajal vilja.
- Looma koha broneerimine: teavitage lennufirmat broneerimise ajal, et reisite koos lemmikloomaga salongis. Lennufirmadel on lemmikloomade jaoks sageli piiratud arv kohti. Seega broneerige oma lemmiklooma koht võimalikult varakult.
- Looma tervislik seisund ja dokumentatsioon: veenduge, et teie lemmikloom on terve ja vaktsineeritud. Mõned lennufirmad võivad nõuda teie veterinaari poolt väljastatud tervisetõendit. Kontrollige konkreetseid nõudeid ja kandke kaasas kõik vajalikud dokumendid.
- Turvakontroll: valmistuge lennujaama turvakontrolliks. Turvakontrolli läbimise ajal võidakse teil nõuda oma lemmiklooma reisikotist/puurist välja võtta. Nii, et harjutage seda eelnevalt, et teie lemmikloom ei satuks ülemäära stressi.
- Lemmiklooma mugavus: looge reisikotis/puuris mugav keskkond. Hubasust ja turvatunnet lisavad pehme voodipesu või tuttav tekki. Ootamatuste vältimiseks kasutage imavat alusmatti. Kindlasti kaasa joogipudel.
- Rahustavad tehnikad: enamasti tekitab reisimine lemmikloomadele stressi. Poes on saadaval erinevaid spreisid, mida pihustades aitab kaasa lemmiku stressi maandamiseks.
- Käitumine lennu ajal: treenige oma lemmiklooma lennu ajal hästi käituma ja vaikne olema. Hoidke nad rahulikud ja proovige kaasreisijaid võimalikult vähe häirida.
- Järgige juhiseid: kuulake lennufirma töötajate juhiseid ja järgige neid, et tagada kõigi reisijate, sealhulgas teie lemmiklooma ohutus ja mugavus.
Head reisimist oma karvase sõbraga!
Kui teie lemmikloom reisib lennuki pagasiruumis, tuleb tema ohutuse ja heaolu tagamiseks meeles pidada mitmeid olulisi aspekte. Siin on mõned tegurid, mida tuleks arvesse võtta.
- Lennufirma eeskirjad: vaadake üle konkreetse lennufirma eeskirjad ja eeskirjad pagasiruumis reisivate lemmikloomade kohta. Tehke selgeks tingimused, võimalikud piirangud, lisatasud ning vajalik dokumentatsioon.
- Lemmiklooma suurus ja tõug: veenduge, et teie lemmikloom vastab pagasiruumis reisimise lennufirma nõuetele. Mõnel lennufirmal on ohutusprobleemide tõttu piirangud teatud tõugude või suurustega lemmikloomadele.
- Tervisekontroll: leppige oma loomaarstiga kokku oma lemmiklooma põhjalik tervisekontroll. Veenduge, et nad on sihtriigi (vajadusel ka transiitriigi) vaktsineerimise nõuetega kursis, ja hankige kõik vajalikud tervisetõendid või lennufirma poolt nõutavad dokumendid.
- Turvaline ja sobiv puur: valige hästi ventileeritav ja turvaline lemmikloomapuur, mis vastab lennufirma juhistele loomade vedamiseks pagasiruumis. Veenduge, et see oleks teie lemmiklooma jaoks õige suurusega, et neil oleks piisavalt ruumi seista, ümber pöörata ning mugavalt lamada.
Esimene samm on lemmik mõõta ja kaaluda. Kui teil on alles puur eelmisest reisist, siis veenduge, et teie lemmikloom seal vabalt liikuma mahub (see on üks esimesi asju, mida lennufirma esindajad kontrollivad). - Identifitseerimis- ja kontaktteave: kinnitage oma lemmikloomale tugev identifitseerimissiltidega kaelarihm, sealhulgas kontaktteave.
- Otselennud: võimalusel broneerige otselend, et minimeerida reisiaega ja vähendada looma stressi.
- Ilmastik: kontrollige ilmastikutingimusi nii lähte- kui ka sihtlennujaamas. Mõnel lennufirmal on lemmikloomade pagasiruumis reisimisel temperatuuripiirangud, seega planeerige reis vastavalt.
- Harjumine puuriga: Harjutage puuriga aegsasti. Laske loomal selles aega veeta, muutes puur positiivseks ruumiks ja mugavaks asemeks. Turvatunde loomiseks asetage sisse tuttav voodipesu või mänguasjad.
- Söötmine ja jootmine: Toida looma paar tundi enne lendu kerge einega, et vältida kõhuhädasid. Vett pakkuge vähehaaval kuni lennuni.
- Suhtlemine lennufirma töötajatega: teavitage lennufirma töötajaid, et reisite koos loomaga, kes reisib pagasiruumis. Järgige lennufirma juhiseid.
- Rahulik ja rahustav keskkond: proovige hoida oma lemmiku stressitase võimalikult madal, jäädes ise rahulikuks enne lemmiklooma üleandmist lennufirma töötajatele. Pidage meeles, et loom tunnetab peremehe käitumist väga hästi.
- Sihtkohta (transiiti läbides) saabudes: pärast lendu soovitame esimese asjana loom kätte saada. Kontrollige looma heaolu ja seisundit ning murede korral teavitage kohe lennufirma töötajaid.
Segaduste vältimiseks ning sujuva reisi aluseks on oluline põhjalik ettevalmistus.
Mõõdud ja kaalud
Lennuki salongis olevate lemmiklooma transpordi kottide/puuride konkreetsed suurusenõuded võivad lennufirmade lõikes erineda. Siiski on olemas üldised juhised, mida enamik lennufirmasid järgib. Siin on mõned levinumad suurusepiirangud sentimeetrites (cm):
- Pikkus: Tavaliselt on koti/puuri maksimaalne lubatud pikkus umbes 45–55 cm.
- Laius: maksimaalne laius jääb tavaliselt vahemikku 30–40 cm.
- Kõrgus: kõrgus võib enamikul juhtudel olla 20–30 cm.
- Kogukaal: lemmiklooma ja transpordi koti/puuri summeeritud kogukaal ei tohiks tavaliselt ületada 8–10 kg. Kaalupiirangud võivad aga erineda, seega on oluline tutvuda lennufirma juhistega.
Pidage meeles, et toodud mõõdud võivad lennufirmadel olla erinevad. Mõned lennufirmad võivad kehtestada ka lemmikloomade transpordi kotile/puurile kaalupiirangud. On ülioluline konsulteerida opereeriva lennufirmaga (kuna lennupiletil kuvatud lennufirma võib erineda lendu teostavast lennufirmat).
Lennuki pagasiruumis reisivate lemmikute transpordipuuride konkreetsed suuruse ja kaalu nõuded võivad olenevalt lennufirmast ja nende tingimustest olla erinevad. Siiski on mõned üldised juhised, mis annavad teile ülevaate lemmikloomapuuride levinumate suuruste ja kaalude kohta. Siin on pagasiruumis kasutatavate puuride ligikaudsed mõõdud ja kaaluvahemikud:
- Suurus: Tavalise pagasiruumis reisimiseks mõeldud puuri mõõtmed võivad ulatuda umbes 55–115 cm (pikkus) x 30–80 cm (laius) x 20–75 cm (kõrgus). Need mõõtmised sõltuvad lennufirmast ja lennukitüübist.
- Kaal: tavaliselt võetakse arvesse puuri kaalu koos looma kaaluga (summeeritud kaal). Kombineeritud maksimaalne kaal võib sõltuvalt lennufirmast ja/või lennukitüübist olla vahemikus 20 - 100 kg.
Oluline on märkida, et need on üldised numbrid ning tegelikud suuruse- ja kaalunõuded võivad erinevate lennufirmade lõikes oluliselt erineda.
Väga oluline on konsulteerida opereeriva lennufirmaga.
Järgige alati lennufirma juhiseid, et tagada oma lemmiklooma ohutus ja mugavus reisi ajal.
Lennufirmade reeglid
Erinevate lennufirmade lemmikloomade reisimise reeglid. Käesolev info on kokku kogutud 2023.aasta juunis. Soovitame alati enne reisi kontrollida ajakohast infot otse lennufirmast või reisibüroost.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Jah (teatud lendudel)
Kas mu lemmikloom võib koos minuga, kuid registreeritud pagasina lennata? Jah (teatud lendudel)
Lemmikloomade salongi eeskirjad
Salongis reisivate lemmikloomade maksimaalne kaal koos nende transpordi koti/puuriga on 8 kg. Minimaalne vanus on 10 nädalat. Koera või kassiga lendamisest peate Aegean Airlinesi telefoni teel teavitama.
Registreeritud pagasi või lasti lemmiklooma poliitika
Kui teie lemmikloom on liiga suur, et istme alla mahtuda või on tegemist mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, võib Aegean Airlines teie lemmiklooma vedada oma Airbus 319, 320 ja 321 pagasiruumis.
Lubatud on kõik kodustatud loomad: koerad, kassid, tuhkrud, ämblikud ja muud selgrootud (va mesilased ja koorikloomad), troopilised kalad, kahepaiksed, roomajad, linnud, närilised ja küülikud.
Lemmikloomad peavad kaubaruumis reisimiseks olemavähemalt 10 nädala vanused.
Kui teie lemmikloom reisib pagasina, peab puur vastama IATA-nõuetele (LAR-49-EN-Press (iata.org)).
Aegean Airlinesi lemmikloomapoliitika
Keelatud tõud
Aegean Airlines ei vea registreeritud pagasi ega lastina järgmisi ninatõugusid: Bostoni terjer, Afenpinšer, bokser (kõik tõud), Brüsseli grifoon, buldog (kõik tõud), Itaalia mastif, Tšau-tšau, Bordoo dogi, Inglise kokkerspanjel , Jaapani spanjel, Lhasa apso, mastif (kõik tõud), Pekingi koer, pitbull, Presa Canario, Mops (kõik tõud), Staffordshire’i bullterjer, Shar pei, Shih-tzu ja Tiibeti spanjel.
Järgmisi ninakarvalisi kasse ei transpordita: Birma, Eksootilised, Himaalaja, Pärsia, Briti lühikarvaline ja Scottish Fold.
Järgmisi koeri peetakse ohtlikeks ja neid ei lubata transportida: rottweiler, Ameerika staffordshire’i bullterjer, Ameerika staffordshire’i terjer, Ameerika pitbullterjer, Ameerika buldog, Ameerika staffordshire’i terjer, Jaapani Tosa, Brasiilia mastif, Argentiina dogi, Kaukaasia lambakoer, Tosi või Bandog.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongi lennata? Ei (ainult abiloomad)
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah (teatud lendudel)
Aer Lingus ei võta lennuki salongi lemmikloomi, välja arvatud koolitatud ja sertifitseeritud abikoerad, kes teenindavad puuetega reisijaid.
Ameerika Ühendriikidesse suunduvate või sealt väljuvate lendude puhul kehtivad lennuettevõtja juurdepääsuseaduse ja DOT reeglite (14CFR osa 382) nõuded.
Kõik abikoerad peavad esitama abikoera tunnuskaardi. Abikoertena ei võeta vastu ühtegi piiranguga koeratõugu.
Kui teie lemmikloom on liiga suur, et istme alla mahtuda või on tegemist mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, võib Aer Lingus teie lemmiklooma transportida lennuki pagasiruumis vastavalt eeskirjadele.
Lemmikloomad lubatud: Kodustatud koerad ja kassid.
Marsruudi piirangud: Lemmikloomadel on lubatud lennata äraantava pagasina ainult Atlandi-ülestel lendudel Bostonisse, Newarki, Washingtoni, New Yorki, Miamisse, Orlandosse, Chicagosse ja Torontosse.
Lennud Euroopa Liidu piires tuleb korraldada lennukaubana registreeritud ekspedeerija teenuseid kasutades.
Loomad peavd reisimisel ajaks olema vähemalt 10 nädala vanused.
Puuri nõuded: Lemmiklooma maksimaalne kaal koos puuriga ei tohi ületada 64 kg. Ühes puuris on lubatud reisida ühel lemmikloomal.
Teie lemmikloom peab reisima IATA nõuetele vastavas lemmikloomapuuris.
Kui lendate Aeroflotiga koos oma lemmikloomaga, peate lennufirmat teavitama vähemalt 36 tundi enne lendu.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongi lennata? Jah
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah
Salongis reisides ei tohi Teie lemmiklooma kaal koos transpordi koti/puuriga ületada 8 kg.
Transpordi koti/puuri maksimaalne summeeritud mõõt on 115 cm (pikkus+laius+kõrgus). Pikkus ei tohi ületada 55 cm, laius ei tohi ületada 40 cm, kõrgus ei tohi ületada 20 cm.
Piirang on üks transpordikott/puur iga täiskasvanud reisija kohta. Kaht või enamat väikest kutsikat või kassipoega võib ühes kotis/puuris vedada, kui nad on alla 6 kuu vanused ja nende kogukaal ei ületa 8 kg.
Internetis broneeringuid teha ei saa.
Lemmikloomad lubatud: Väikesed koerad, kassid või väikesed linnud. Brahhütsefaaltõugudel ei ole lubatud salongis lennata.
Abi- ja juhtkoertel on lubatud salongis reisida tasuta. Neil peab olema alati kaelarihm, suukorv ja rihm. Need peavad olema seotud omaniku jala külge. Nad võivad kaasas olla üle 12-aastaste alaealistega. Etteteatamine peab toimuma rohkem kui 72 tundi enne väljumist.
Emotsionaalsed tugikoerad (ESD) peavad asuma lennufirma nõuetele vastavas lemmikloomakotis/puuris ja looma kaal koos koti/puuri kaaluga ei tohi ületada 8 kg, vastasel korral reisib loom pagasirumis. Kõik emotsionaalsed tugikoertega reisid tuleb lennufirmale ette teatada hiljemalt 48 tundi enne väljalendu.
Mikrokiibi ja vaktsineerimise nõuded: Kõik lemmikloomad peavad olema esmalt mikrokiibitud ja seejärel marutaudi vastu vaktsineeritud mitte varem kui 21 päeva enne reisi. Vaktsineerimata lemmikloomad võivad reisida Aeroflotiga seni, kuni nad sõltuvad emast ja reisivad koos oma emaga.
Nõuded vormidele: Aeroflot peab nägema kõiki teie sihtriigi jaoks vajalikke dokumente. Vajalik on ka veterinaar-tervisesertifikaat. Vene Föderatsioonist lahkuvatele lemmikloomadele väljastatakse rahvusvaheline tervisetõend, mis kehtib 24 tundi.
Kui teie lemmikloom on istme alla mahtumiseks liiga suur või on tegemist mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, võib Aeroflot vastavalt oma eeskirjadele teie lemmiklooma lennuki pagasiruumis transportida.
Lemmikloomad lubatud: Suuremad koerad ja kassid, aga ka muud soojaverelised kodustatud loomad. Aeroflot ei luba vedada närilisi, roomajaid, kalu, haigeid ja mittekodustatud loomi. Pagasiruumis reisiva looma ja puuri kogukaal ei tohi ületada 50 kg.
Temperatuuripiirangud: Pagasiruumis reisivaid lemmikuid võidakse lennule mitte lubada, kui tegelik või prognoositav temperatuur on üle 29,4 °C või alla 7,2 °C.
Ühes puuris on lubatud transportida üks loom.
Puurid peavad olema IATA nõuetele vastav ning kogukaal koos lemmikloomaga ei tohi ületada 50 kg.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Jah (teatud lendudel)
Kas mu lemmikloom võib pagasiruumis lennata? Jah (teatud lendudel)
Lemmikloomad lubatud: Ainult koerad ja kassid. Teie kassipoeg või kutsikas peab olema marutaudi vastu vaktsineeritud ja vastama EL määrustele.
Maksimaalne kaal salongis transportimiseks on 8 kg. Ühe täiskasvanud reisija kohta on lubatud üks loom. Loomaga reisija ei saa lennata koos imikuga.
Salongis reisiva looma koti/puuri maksimaalsed mõõtmed on 55 cm (pikkus) x 40 cm (laius) x 23 cm (kõrgus).
Samas kotis/puuris on lubatud vedada 2 samast liigist kassi või koera, kui nende kaal koos koti/puuriga ei ületa 8 kg.
Lemmikuga tohib reisida ainult täiskasvanu ning lemmiklooma kott/puur arvestatakse lubatud käsipagasimäära hulka.
Sertifitseeritud juht- ja abikoerad võivad oma omanikega salongis tasuta kaasas olla, kui nad ei sega teisi reisijaid. Nad peaksid alati kandma oma isikutunnistust ja vesti. Peate airBalticut sellest enne reisi teavitama.
Kui teie koer või kass on liiga suur, et istme alla mahtuda või kui lend on väga pikk, võib airBaltic teie lemmiklooma vastavalt oma määrustele lennuki pagasiruumis transportida.
Lemmikloomad lubatud: Ainult koerad ja kassid.
Pagasiruumis reisiv loom tuleb lennule registreerida hiljemalt 1 tund enne lennnu väljumist.
Registreeritud pagasina reisimiseks ei tohi teie lemmiklooma ja tema puuri summeeritud kaal ületada 75 kg, vastasel juhul reisib teie lemmikloom airBaltic Cargo kaudu.
Temperatuuripiirangud: Kui teie lemmiklooma transportimise ajal (alguspunkt/transiit/sihtkoht) on päevane temperatuur prognooside kohaselt alla -12 °C või üle 29 °C on airBalticul on õigus keelduda teie lemmiklooma transpordist pagasiruumis.
airBaltic nõuab rahvusvaheliste reisidele sisseregistreerimisel kõigi sihtriigi jaoks nõutavate vormide esitamist, sealhulgas tõendit marutaudivastase vaktsineerimise kohta.
Puuri nõuded: maksimaalsed mõõdud on 156 cm (pikkus) x 80 cm (laius) x 86 cm (kõrgus). Ühes puuris on lubatud transportida kaks koera või kassi, kui nad on samast liigist ja on üksteisega harjunud. Ühe looma maksimaalne lubatud kaal sul juhul on 14 kg. Kolm kutsikat või kassipoega on lubatud ühte puuri, kui nad on alla 6 kuu vanused ja nende jaoks on puuris piisavalt ruumi.
Puur peab vastama kõigile IATA standarditele.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongi lennata? Jah (teatud lendudel)
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah
Air Canada pakub salongiteenust enamikul Air Canada või Air Canada Rouge’i lendudel ning Air Canada Expressi lendudel, mida opereerivad Jazz, Sky Regional, Air Georgian või Exploits Valley Air. Lemmikloomad ei ole Premium Economy lennukitel Boeing 787-8 (788), Boeing 787-9 (789) või A330-300 (333) lubatud. Lemmikloomad ei ole Hawaiile või Ühendkuningriiki suunduvate või sealt lahkuvate lendude salongi lubatud.
Lemmikloomad lubatud: Väikesed kassid ja koerad. Ühe täiskasvanud reisija kohta on lubatud üks lemmikloom.
Vanusenõuded: Lemmikloomad peavad salongis reisimiseks olema vähemalt 12 nädala vanused.
Piirangud: Air Canada ei vea salongis lemmikloomi järgmistesse sihtkohtadesse: Austraalia, Barbados, Hawaii, Hongkong, Iirimaa, Jamaica, Uus-Meremaa, Lõuna-Aafrika Vabariik ja Ühendkuningriik.
Lemmikloomad ei ole lubatud Premium Economy klassis. Lemmikloomad ei ole lubatud Boeing 737 (Max 8) lennukites.
Nõuded looma transpordi kotile/puurile: Lennuettevõtja mõõdud sõltuvad marsruuti teenindavast lennukitüübist. Ühe reisija kohta on lubatud üks lemmikloom.
Maksimaalne puuri suurus on 23 x 40 x 21,5 cm.
Maksimaalne pehme koti suurus on 27 x 40 x 55cm.
Kui reisite koos lemmikloomaga, peaksite Air Canada’le sellest teadaandma 24 tunni jooksul pärast broneeringu vormistamist.
Lemmikloomaga tohib reisida ainult täiskasvanu ning lemmiklooma kott/puur arvestatakse lubatud käsipagasi määra hulka.
Abi- ja tugiloomad: Air Canada veab tasuta professionaalselt koolitatud teenistusloomi, kes abistavad puuetega kliente. Etteteatamine peab toimuma vähemalt 48 tundi enne lendu.
Kui teie lemmikloom on istme alla mahtumiseks liiga suur või on tegemist mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, võib Air Canada teie lemmiklooma vastavalt oma eeskirjadele lennuki pagasiruumis transportida.
Lemmikloomad lubatud: Kassid, koerad.
Marsruudi piirangud: Lemmikloomadel ei ole lubatud lennata äraantava pagasina Austraaliasse, Barbadosele, Hawaiile, Hongkongi, Iirimaale, Jamaicale, Uus-Meremaale, Lõuna-Aafrikasse, Trinidadi ja Tobagosse ega Ühendkuningriiki.
Pagasiruumi lubatud lemmikloomade arv on õhusõiduki tüübi järgi piiratud.
Air Canada rakendab loomade (koerte, kasside) transportimisel tõu põhiseid piiranguid. Samuti on reguleeritud veotingimused temperatuuri alusel.
Puuri nõuded: summeeritud mõõtude summa on maksimaalselt 292 cm (pikkus + laius + kõrgus)
Puur peab vastama kõigile IATA standarditele.
Vanus: Lemmikloomad peavad rahvusvaheliste reiside jaoks olema vähemalt 16 nädala vanused ja vaktsineeritud.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongi lennata? Jah (teatud lendudel)
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah (teatud lendudel)
Märkus. Air France võib nõuda, et transiitreisijad tasuvad lemmiklooma vedamisel iga lennu eest eraldi. Enne pileti väljaostmist tuleks antud info üle kontrollida.
Käsipagasis reisiva lemmiklooma transpordiks mõeldud koti/puuri maksimaalsed lubatud mõõdud on 46 x 28 x 24 cm ning maksimaalne kogukaal 8 kg.
Lemmikloomadel on lubatud reisida ainult koos täiskasvanud reisijaga. Igal reisijal tohib olla ainult üks looma kott/puur, kus tohib sees olla ainult 1 loom.
Koerad ja kassid peavad salongis reisimiseks olema vähemalt 10 nädala vanused. Siseriiklike lendude (sh Korsika) ja Prantsusmaa suurlinna ning Guadeloupe’i, Martinique’i ja Reunioni vaheliste lendude puhul peab teie lemmikloom olema vähemalt 8 nädala vanune. Prantsusmaa ja Prantsuse Guajaana vaheliste lendude puhul peab teie lemmikloom olema vähemalt 15 nädala vanune.
Abikoertel ei ole salongis reisimisel kaalupiirangut.
Abikoerte puhul on nõutav 48-tunnine etteteatamine (Ühendkuningriiki suunduvate lendude puhul 96 tundi ette). Prantsusmaa siselendude puhul saatke e-kiri mail.svan.saphir@airfrance.fr. Ameerika Ühendriikidesse suunduvate lendude puhul andke teada mail.svan.saphir@airfrance.fr. Ameerika Ühendriikidest väljuvate lendude puhul teavitage sellest mail.saphir.medicaldesk@airfrance.fr.
Air France ei luba mandritevahelistel lendudel äriklassi lemmikloomi.
Kui teie lemmikloom on istme alla mahtumiseks liiga suur või on tegemist mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennureisiga, võib Air France teie lemmiklooma vastavalt oma määrustele lennuki pagasiruumis transportida.
Pagasiruumis reisivate koerte ja kasside maksimaalne kogukaal koos puuriga on 8 – 75 kg.
Pagasiruumis reisiva looma vanus peab olema vähemalt 10 nädalat. Iga reisijaga võib reisida kuni 3 lemmikloomaga (kui lennukitüübi pagasiruum seda võimaldab).
Ohtlike koeratõugude puhul ei tohi puur olla plastikust.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Jah
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah
TAP Air Portugal võtab lennuki salongi vastu väikeseid kasse ja koeri (sõltuvalt reisija piletiklassist, lennukitüübist ja reisi sihtkohast).
Lemmikloomad lubatud: Väikesed koerad ja kassid.
Maksimaalne lubatud transpordi koti/puuri suurus on 40 x 33 x 17 cm.
Ühte kotti/puuri lubatakse mitut looma, kui nad on sama tõugu ja koti/puuri kogukaal on maksimaalselt kuni 8 kg.
Lemmikloomadel ei ole lubatud reisida esimeses klassis ning kaugliinidel.
Lemmikloomaga reisimisel tuleb lennufirmat vähemalt 24 tundi enne lendu sellest teada anda.
Internetis broneeringuid teha ei saa. Lubatud on ainult üks lemmikloom reisija kohta ja üks lemmikloom kotis/puuris, mille maksimaalne lubatud kaal on 8 kg ning suurmad lubatud mõõdud 40 x 33 x 17cm.
Abikoerad lendavad TAP Portugal lendudel tasuta.
Kui teie lemmikloom on liiga suur, et istme alla ei mahu või, kui tegemist on mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, siis võib TAP Portugal teie lemmiklooma vastavalt oma määrustele lennuki pagasiruumis transportida.
USA, Ungari, Prantsusmaa või Hollandi lendudel või nende riikide kaudu lennates saab loomi vedada pagasiruumis ning nendel lendudel on lubatud pagasi maksimaalne kaal 32 kg. Teistel TAP Portugal lendudel looma pagasiruumis transportimisel on maksimaalne lubatud puuri kaal kuni 45 kg.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongi lennata? Ainult valitud lendudel
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Ei
British Airways ei luba lemmikloomade salongis reisimist, välja arvatud meditsiiniliselt heakskiidetud abikoerad (tasuta). (Nõutav on seitsmepäevane etteteatamine). Esimene sisenemiskoht peab olema London Heathrow, Gatwick või Manchester.
British Airways aktsepteerib abikoeri, kellel peab olema organisatsiooni Assistance Dogs International või Rahvusvahelise Juhtkoerte Föderatsiooni tunnistus ning kes on koolitatud puudega inimesi abistama.
British Airways ei paku loomade vedu pagasiruumis.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Ei
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Ei
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Ei
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah (teatud lendudel)
Araabia Ühendemiraatides valitseva kõrge kuumuse ja niiskuse tõttu ei saa ajavahemikus 01.05. – 30.09. Dubai kaudu transiidiks vastu võtta ühtegi lindu (välja arvatud mõned pistrikud).
Emirates ei luba oma lendudel salongis reisida lemmikloomadel, välja arvatud pimedate juhtkkoertel.
Kui teie lemmikloom on liiga suur, et istme alla mahtuda või on tegemist mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, võib Emirates teie lemmiklooma vastavalt oma eeskirjadele lennuki pagasiruumis transportida.
Lemmikloomad lubatud: Pistrikud, kassid, koerad (kehtivad tõupiirangud) ja lemmiklinnud (kehtivad piirangud), kuni maksimaalsele 15 tundi kestva lennu puhul. Kui lennuaeg ületab 15 tundi, peab lemmikloom lendama cargo teenust kasutades.
Vanus: lubatud on koerad ja kassid vanemad, kui 4 kuud.
Marsruudi piirangud: Kui loom reisib pagasiruumis, siis pikim lubatud vahemaandumise aeg Dubais on 6 tundi. Lindude puhul ei tohi kõikide lendude ja vahemaandumiste aeg kokku ületada 17 tundi.
Lemmikloomadel ei ole lubatud lennata äraantava pagasina Ühendkuningriiki, Lõuna-Aafrikasse, Brasiiliasse, Austraaliasse, Hongkongi ja Araabia Ühendemiraatidesse.
Lemmiklooma pagasiruumis transportides on maksimaalsed lubatud mõõdud arvestatud järgnevalt:
Kasti pikkus = lemmiklooma pikkus + 50% sääre pikkusest + 7 cm (min. 17 cm lisaks)
Laius = 3 x lemmiklooma laius
Kõrgus = lemmiklooma kõrgus + 10 cm.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Jah
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Ainult pistrikud
Maksimaalne käsipagasis reisiva lemmiklooma koti/puuri suurus turistiklassis reisivate lemmikloomade jaoks: 40 (pikkus) x 40 (laius) x 22 (kõrgus) cm. Kui ostate lisaistekoha, siis on võimalik transportida suuremas kotis/puuris.
Äri- või esimeses klassis reisivad lemmikloomad peavad ostma lisakoha. Maksimaalne transpordi koti/puuri suurus: 50 x 43 x 50 cm.
Teie lemmiklooma kogukaal koos koti/puuri kaaluga ei tohi ületada 8 kg.
Lemmikloomaga salongis tohib reisida täiskasvanud reisija ning looma peab olema vähemalt 16 nädalat vana ning hea tervise juures.
Puudega reisijate abikoerad võetakse salongi tasuta. Ühe reisija kohta on lubatud üks abiloom. Ameerika Ühendriikidesse suunduvatel ja sealt lahkuvatel lendudel on lubatud kaks abikoera. Vastavad vormid tuleb esitada vähemalt 72 tundi enne reisi.
Pagasiruumis saavad lennata ainult pistrikud.
Kõik ülejäänud loomad reisivad kaubana.
Salongis on lubatud reisida.
Pagasiruumis on lubatud reisida.
Salongis ei ole lubatud reisida.
Pagasiruumis on lubatud loomi transportida.
Pagasiruumis reisiva lemmiklooma puuri maksimaalsed lubatud mõõdud on 9c (pikkus) x 64 (laius) x 71 (kõrgus) cm ning maksimaalne lubatud kogukaal on 40 kg.
Lennukisse mahub korraga maksimaalselt 4 puuri.
Igas puuris on lubatud transportida maksimaalselt 2 looma (kass või koer) tingimusel, et nad on sama tõugu.
Ohtlikke koeratõuge ei ole lubatud transportida.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Jah (teatud lendudel)
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah (teatud lendudel)
KLM lubab käsipagasis koerte ja kasside vedu kõikidel lendudel turistklassis ning EL’i lendudel ka äriklassis.
Internetis broneeringuid loomadele teha ei saa.
Käsipagasis reisiva looma kott/puur tohib maksimaalselt kaaluda koos loomaga kuni 6 kg.
Hästi koolitatud abikoerad ja emotsionaalse tugikoerad võivad reisida koos oma koerajuhiga salongis, kuid KLM ei ole kohustatud lennukisalongi lubama muid abiloomi peale koerte.
Emotsionaalsete tugiloomade puhul on vajalik etteteatamine vähemalt 48 tundi enne väljalendu.
KLM ei luba lemmikloomadel salongis lendamist Ühendkuningriiki, Hongkongi, Dubaisse ega Austraaliasse.
Broneering tuleb teha telefoni teel vähemalt 48 tundi enne reisi.
Kui teie lemmikloom on liiga suur, et istme alla mahtuda või on tegemist mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, võib KLM teie lemmiklooma vastavalt oma eeskirjadele lennuki pagasiruumis transportida.
KLM-i lendudel on koertel või kassidel lubatud reisida ka äraantava pagasina.
Kui loom reisib pagasiruumis, siis minimaalne lubatud vanus on 10 nädalat.
Lemmiklooma ja puuri kogukaal ei tohi ületada 75 kg. Puuri summeeritud mõõtmed 292 cm (suurematel lennukitel) ning 247 cm muud tüüpi lennukitel.
Ühe reisija kohta on lubatud kuni kolm lemmiklooma. Iga lemmikloom peab reisima oma kotis/puuris. Kui aga 2 kassi või 2 samas suuruses koera kaaluvad kuni 14 kg, siis on lubatud ka 2-l lemmikloomal reisida ühes puuris. Antud reegel kehtib ka kolme kuni 6 kuu vanuse looma kohta, igaüks kaalub maksimaalselt 14 kg ja on pärit samast pesakonnast.
KLM ei luba puidust kaste.
Transportimisel esinevad tõust tingitud piirangud.
Käsipagasin on lubatud.
Pagasiruumis on lubatud.
Internetis broneeringuid teha ei saa.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Jah (teatud lendudel)
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah (teatud lendudel)
Lemmikloomad lubatud: Väikesed koerad ja kassid, vanemad kui 12 nädalat (USA’sse al. 16 nädala vanused).
Käsipagasi reisiva looma koti/puuri suurimad lubatud mõõtmed on 55 cm x 40 cm x 23 cm ning maksimaalne kogukaal kuni 8 kg.
Ühe täiskasvanud reisija kohta on lubatud kaasa võtta kuni 2 koera või kassi (nii käsipagasina, kui pagasiruumis reisivad). Kui mõlemad loomad reisivad lennukisalongis, peavad nad mahtuma ühte kotti/puuri (loomulikult kehtib reegel, et loomad peavad saama vabalt liigutada.
Abikoerad (juhtkoerad, kuulmisabi, krambihoiatus jne) saavad koos omanikega salongis etteteatamisega tasuta reisida. Lennufirmat tuleb aegsasti teavitada.
Kui teie lemmikloom on liiga suur, et istme alla mahtuda või on tegemist mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, võib Lufthansa teie lemmiklooma vastavalt oma eeskirjadele lennuki pagasiruumis transportida.
Pagasiruumis on lubatud vedada: kodused koerad, kassid, jänesed ja küülikud.
Ühe lemmikloomakasti kohta on lubatud üks loom. Kuni 2 lemmiklooma iga reisija kohta, sealhulgas salongis lendavad lemmikloomad.
Lemmikloomadel ei ole lubatud reisida äraantava pagasina kohtadesse, kuhu nad peavad sisenema kaubana, nagu Ühendkuningriik või Hongkong.
Elusloomad ei tohi pagasiruumis Münchenit läbida, välja arvatud abiloomad.
Kui tegemist on poegadega (vanus kuni 6 kuud), siis on lubatud samas puuris vedada kuni kolm looma.
Ühes puuris on lubatud vedada kuni kaks samasuurt ja kuni 14 kg kaaluvat looma.
Pagasiruumis reisiva loomapuuri maksimaalsed lubatud mõõtmed on 125 × 75 × 85 cm.
Lennukisalongis on lubatud.
Pagasiruumis on lubatud.
Internetis broneeringuid teha ei saa.
Lubatud on transportida ainult kasse ja koeri.
Lennule lubatakse loomi, kes on vanemad kui 12 nädalat.
Käsipagasina lubatakse lennata kuni 8 kg ja maksimum 32 x 32 x 50 cm koti/puuriga.
Käsipagasi kotis/puuris võib transportida kuni 2 looma (ema ja poeg või 2 poega).
Äraantavas pagasis, pagasiruumis, on lubatud vedada loomi ainult Türgi siselendudel.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Ainult pistrikud
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah
Qatar Airways lubab vastavalt oma eeskirjadele lennule ühe abi- või emotsionaalse tugikoera reisija kohta. Abikoerad peavad olema koolitatud puudega reisijate abistamiseks (nägemine, kuulmine, krambid jne).
Abikoerad või emotsionaalsed tugikoerad saavad salongis tasuta reisida ainult Qatar Airwaysi lendudel Austraaliasse, Brasiiliasse, Kanadasse, EL-i, Gruusiasse, Indiasse, Norrasse, Šveitsi ja Ameerika Ühendriikidesse või sealt tagasi. Kõigil teistel lendudel võivad nad registreeritud pagasis reisida tasuta.
Qatar Airwaysi tuleb teavitada vähemalt 48 tundi ette, kui lendate koos teenindus- või emotsionaalse toe (mugavuse) koeraga.
Kui teie lemmikloom on istme alla mahtumiseks liiga suur või on tegemist mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, võib American teie lemmiklooma vastavalt oma eeskirjadele lennuki paasiruumis transportida.
Äraantava pagasina võib vedada järgmisi loomi: koerad või kassid, kariloomad, troopilised kalad, pisiimetajad ja linnud. Äraantava pagasina reisivate lemmikloomade arv ei ole piiratud, kuid õhusõiduki tüübist olenevalt võivad olla kaalu- või ruumipiirangud. Närilised, nagu hiired, rotid, marmotid ja küülikud, ei ole registreeritud pagasina lubatud (ainult cargona).
Registreeritavas pagasis reisivate lemmikloomapuuride maksimaalne lubatud kaal koos loomaga on 75 kg ning mõõtude summa kuni 300 cm.
Lemmikloomad peavad olema vanemad kui 12 nädalat.
Koerad ja kassid ei saa lennata äraantava pagasina Ühendkuningriiki, Austraaliasse, Lõuna-Aafrikasse ega Hongkongi. Nad peavad lendama lennukaubana (cargo).
Broneeringud tuleb teha 3–7 päeva hiljemalt enne väljumisaega.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Ainult abikoerad ja seda ka ainult kindlatel marsruutidel.
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Ei
Ryanair lubab loomadel lennuki salongis lennata ainult juhul, kui tegemist on juht- või abikoeraga, kes on koolitatud täitma ülesandeid puudega (füüsilise, sensoorse või psühhiaatrilise) isiku hüvanguks. Ryanair ei tunnista emotsionaalse tugikoeri ega teraapiakoeri.
Marokosse või Iisraeli suunduvatele või sealt väljuvatele lendudele ei võeta vastu juht- ega abikoeri.
Lennuki salongis käsipagasina on lubatud.
Registreeritava pagasina on lubatud (Ühendkuningriiki ja Dubaisse saabuvad lemmikloomad peavad reisima kaubana (cargo).).
Internetis broneeringuid teha ei saa.
Käsipagasis on lubatud maksimaalselt 2 looma (sama kotis/puuris). Käsipagasis reisiva looma koti/puuri lubatud kogukaal koos loomaga on kuni 8 kg ning koti/puuri suurimad lubatud mõõtmed on 40 x 25 x 23 cm.
Kui teie lemmikloom on liiga suur, et istme alla ei mahuks või, kui tegemist on mõne muu loomaga kui koer või kass või kui tegemist on väga pika lennuga, võib SAS Scandinavian Airlines teie lemmiklooma transportida lennuki pagasiruumis.
Pagasiruumis on lubatud transportida ainult kasse ja koeri. Kõik ülejäänud loomad saavad reisida kaubana (cargo).
Samas puuris on lubatud paigutada kuni 3 kassi- või koerapoega eeldusel, et nad on pärist samast perekonnast ning on kuni 6 kuu vanused.
Samas puuris on lubatud transportida ka kuni 14 kg loomi eeldusel, et on tegemist sama pere loomadega. Üle 14 kg kaaluvad loomad peavad reisima eraldi puurides.
Maksimaalne lubatud pagasiruumis reisiva looma + puuri kogukaal on 150 kg. Puuri suurimad mõõdud aga sõltuvad konkreetsest lennukitüübist.
Lennata võivad loomad alates 8-st nädalast (kuni 14 nädala vanuseni peab loomal olema ka tervisetõend).
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Jah
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasis lennata? Jah
Käsipagasis reisiva lemmiklooma transpordi koti/puuri suurim lubatud kogukaal on 8 kg ning summeeritud mõõtude summa kuni 118 cm.
Puudega reisijatega reisivate abiloomade suurus ega kaal ei ole piiratud.
Šveits piirab salongis veetavate lemmikloomade vanust, et see vastaks sihtriigi nõuetele. Alla 3 kuu vanused kutsikad ei ole lubatud
Piiratud marsruudid: lemmikloomad ei tohi reisida salongis ega registreeritud pagasina Iirimaale, Ühendkuningriiki, Keeniasse, Lõuna-Aafrikasse, Hongkongi ja Araabia Ühendemiraatidesse.
Registreeritava pagasina reisivate loomapuuride maksimaalsed lubatud mõõdud on 105 x 75 x 79 cm.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongi lennata? Jah (teatud lendudel)
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Jah (teatud lendudel)
Käsipagasis on lubatud transportida koeri, kasse ja väiksemaid linde (kuldvindid, viirpapagoid ja kanaarilinnud).
Lemmikloomad peavad salongis reisimiseks olema vähemalt 10 nädala vanused.
Lennuki salongi ei ole samale lennule lubatud kassid ja koerad ega kasid ja linnud. Konkreetsele lennule lubatakse ainult sama tüüpi loomad/linnud). Poliitika on kes ees, see mees.
Iga reisija saab käsipagasisse võtta ainult ühe lemmiklooma koti/puuri, milles tohib reisida maksimaalselt 2 looma, kes on samast perest ning loomade ja koti/puuri kogukaal on maksimaalt 8 kg. Koti/puuri suurimad lubatud mõõtmed on 30 x 40 x 23 cm.
Lemmikloomi ei saa salongis lennutada sihtkohtadesse, kuhu lemmikloomad peavad saabuma lennukaubana (cargo): Ühendkuningriik, AÜE, Hongkong jne.
Abikoertel on lubatud salongis tasuta lennata. Turkish Airlines ei luba enam oma lendudele emotsionaalse tugikoeri.
Kui teie lemmikloom on istme alla mahtumiseks liiga suur või kui tegemist on väga pika lennuga, võib Turkish Airlines teie lemmiklooma vastavalt oma määrustele äraantava pagasina lennuki pagasiruumis transportida.
Pagasiruumis on lubatud transportida kasse, koeri ja väikeseid kodulinde, kes on vanemad, kui 10 nädalat.
Lemmikloomi ei saa lennutada äraantava pagasina sihtkohtadesse, kuhu lemmikloomad saabuvad lennukaubana (cargo): Ühendkuningriik, AÜE, Hongkong jne.
Ühes puuris saab transportida maksimaalselt 3 samast perekonnast kutsikat või kassipoega. Loomad peavad olema samast liigist, igaüks kaaluga kuni 14 kg, sarnase suurusega ja omavahel tuttavad. Kui loom kaalub üle 14 kg, peavad nad reisima eraldi puurides.
Ühes puuris võib transportida maksimaalselt 2 täiskasvanud looma, kes on sama tõugu, sarnase suurusega ja omavahel tuttavad, kuni 14 kg kaaluvad, loomad. Kui loomad kaaluvad üle 14 kg peavad nad lendama eraldi puurides.
Kas mu lemmikloom võib minuga salongis lennata? Ainult abikoerad
Kas mu lemmikloom võib minuga registreeritud pagasina lennata? Ei
Wizz Air lubab lennukisalongis reisida ainult abikoertel, kes on koolitatud täitma ülesandeid puudega isiku hüvanguks ja omavad vastavat rahvusvahelist sertifikaati.
Emotsionaalse tugikoer ei ole lubatud.