Tenerife | Vaala- ja delfiinivaatlus

Kui plaanite reisi Tenerifele, siis üks kogemus, millest lihtsalt ei saa üle-ega-ümber, on vaalade ja delfiinide ning ka merikilpkonnade vaatlemise väljasõidud. Tenerife on koduks uskumatule hulgale mereelustikule, sealhulgas mitmetele vaalaliikidele, delfiinidele ja kilpkonnadele. Olenemata sellest, kas olete loodusesõber või otsite lihtsalt ainulaadset ja unustamatut elamust, on vaalade ja delfiinide vaatlusretk kindlasti teie reisi ühest tipphetkedest.

Tenerife vaala- ja delfiinivaatlus

20-st erinevast vaala- ja delfiiniliigist, keda saare vetes kohata võib, on õige levinum vaalaliik pilootvaalad. Nemad elavad saart ümbritsevates vetes aastaringselt. Pilootvaalad tunneb ära sileda musta keha ja iseloomulike seljauimede järgi. Lisaks pilootvaaladele võib teil olla õnn märgata nende rändehooajal orkasid, kašelotte või isegi sinivaalasid.

Delfiiniliikidest elavad Tenerifel mitmed erinevad liigid, sealhulgas pudelnina-delfiinid, tavalised ja triibulised delfiinid. Neid mängulisi olendeid näeb sageli paatide järel hüppamas ja mängimas, pakkudes unustamatut vaatepilti. Lisaks vaaladele ja delfiinidele pesitsevad Tenerifel ka mitmed merikilpkonnaliigid.

Niisiis, millal on parim aeg Tenerifel vaalu ja delfiine vaatama minna? Hea uudis on see, et ekskursioonid toimuvad aastaringselt, nii et saate seda uskumatut kogemust nautida olenemata sellest, millal külastate. Kui aga soovite näha konkreetset vaala- või delfiiniliiki, tasub kaaluda aastaaega. Näiteks on parim aeg sinivaalade märkamiseks juunist septembrini, samas kui orkasid nähakse kõige sagedamini detsembrist veebruarini.

Tenerife ümbruses on mitu erinevat sadamat, kus saate ekskursiooniga liituda, kuid teie jaoks parim asukoht sõltub mereelustiku liigist, mida soovite näha. Näiteks kui loodate märgata pilootvaalu, on parim lähtekoht Puerto Coloni jahisadam (Playa de las Americas lähedal), samas kui soovite näha pudelnina-delfiine, on Los Cristianos suurepärane võimalus. Kuid Tenerife on ka populaarne sihtkoht rändliikidele. Aprillist juunini võite märgata kašelotte, kes rändavad läbi piirkonna teel soojematesse vetesse. Ja kui teil veab, võite isegi heita pilgu tabamatutele mõõkvaaladele, keda Tenerife rannikul talvekuudel aeg-ajalt märgatakse.

Kui otsite kindlat tüüpi vaala või delfiini, tasub enne ekskursiooni broneerimist veidi uurida. Erinevaid liike võib leida Tenerife erinevatest piirkondadest. Näiteks pudelnina-delfiine märgatakse sageli Los Gigantese ranniku lähedal, pilootvaalasid aga Costa Adeje lähedal. Ja kui loodate mõõkvaalasid märgata, on kõige parem suunduda saare põhjarannikule.

Kui soovite merikilpkonni näha, suunduge Tenerife lõunarannikule. See piirkond on koduks mitmele liigile, sealhulgas roheline merikilpkonn. Merikilpkonnad elavad Tenerife ümbruse vetes aastaringselt, nii et võite neid vaala- ja delfiinidevaatlusreisil või isegi ujudes või snorgeldades näha.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tenerife vaala- ja delfiinivaatlusreisid on elamus, mida ei unusta. Väikese uurimistöö ja planeerimisega saate näha mõnda maailma kõige suurepärasematest mereloomadest lähedalt ja isiklikult. Ärge jätke kasutamata võimalust loodusega ühenduse loomiseks ja vaadelda ookeani kõige põnevamaid olendeid nende loomulikus elukeskkonnas. Miks mitte broneerida lennupiletid juba täna ja avastada enda jaoks Tenerife mereelu ilu?

 
Tenerife vaala- ja delfiinivaatlusele 2024.aasta talvisel koolivaheajal.

Avasta Tenerife mitmekesine loodus (talvine koolivaheaeg)

Tenerife on nagu maagiline saar, kus loodus ja kultuur sulanduvad kokku üheks võrratuks seikluseks. Kujutle end mäetippudel matkamas, päikese käes rannas lesides või vaalavaatlusega avastamas mere sügavusi. Saarel on midagi põnevat igal sammul ning 2024. aasta talvekoolivaheaeg võib olla suurepärane aeg, et sellest kõigest osa saada. Tee endale kingitus unustamatust reisist, kus kohalikud kultuurid ja ajaloolised linnad täiendavad saare looduse ilu. Oled valmis seikluseks? Tenerife ootab sind!
Fikseeritud hind
Scroll to Top