Tenerife | Vapustavad maastikud ja lõputud seiklused

Kui otsite idüllilist sihtkohta, et põgeneda igapäevaelu saginast, ärge otsige Tenerifest kaugemale. Oma karmi vulkaanilise maastiku, dramaatiliste rannajoonte ja hingematvate loodusimedega on see paradiisisaar loodusesõbra unistuste täitumine.

Mõned faktikillud

 • Ülee 300 päikselise päeva aastas.

  Tenerifel on palju päikesepaistelisi päevi ja eriti lõunaosas on kliima Atlandi ookeani tuule tõttu väga soe.

 • Tenerife on Kanaari saartest suurim.

  Kokku on peamisi Kanaari saart kaheksa, saarestiku suurim saar on Tenerife, järgnevad Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera ja El Hierro, väikseim on La Graciosa.

 • Kanaarilind sai nime saarte järgi, mitte vastupidi.

  Seda fakti kiputakse tihtilugu segamini ajama. Kuid õige on ikka nii, et lind sai nime saarestiku järgi.

 • El Medano kuldse liivarannad meelitavad surfareid maailma eripaigust.

  Tenerife pikim rand asub lõunarannikul, El Medanos ning ulatus on veidi üle kahe kilomeetri.

 • Tenerife on üks seitsmest Kanaari saarest.

  Kaugus saarest Aafrika rannikuni on vaid 100 km, Euroopast Tenerife saareni või Kanaari saarteni aga üle 3000 km.

 • 13 ja teisipäev.

  Tenerifel ja ülejäänud Hispaanias peetakse ebaõnneks teisipäeva 13. kuupäeva, mitte reedet 13, nagu paljudes riikides üle maailma.

 • El Teide Rahvuspark on külastatavuselt teisel kohal maailmas.

  Oma kolossaalse suuruse tõttu heidab Teide mägi teadaolevalt maailma suurimat merevarju.

 • Guantšid on Tenerife põlisrahvas.

  Nende jumal on Achamanu, kes võistles jumal Guyotiga. Guantšid uskusid, et kuri Guyot elas Teide vulkaanis, mis toimis põrgu sissepääsuna, ja esitles inimestele suurt musta koera.

Tenerife | Vapustavad maastikud ja lõputud seiklused

Kui enamik inimesi mõtleb Tenerifele, kujutavad nad ette rahvarohkeid randu ja elavat ööelu. Kuid väljaspool turistide levialasid asub looduskaunis maailm, mis lihtsalt ootab avastamist. Siin on mõned saare kõige kütkestavamad vaatamisväärsused, mis jätavad teid aukartustäratavaks.

Teide mäe rahvuspark: matkahuviliste kohustuslik külastus

Tenerife südames asub Teide mägi, kõrguv vulkaan, mis on Hispaania kõrgeim tipp. 3718 meetrit kõrge on see vaatamisväärsus. Ümbritsev maastik on võrdselt lummav – Kuu-sarnaste vormide, laialivalguvate laavaväljade ja kümnete kilomeetrite kaugusele ulatuvate panoraamvaadetega. Mäe tippu viib köisraudtee, kust avanevad unustamatud vaated ümbritsevale saare loodusele.

Anaga: matkajate paradiis

Neile, kes armastavad matkamist ja avastamist, on Anaga kohustuslik külastus. See iidne loorberimets Tenerife põhjatipus on peidetud pärl, kus matkaradade võrgustik viib peidetud randadesse, koskede juurde ning eraldatud orgudesse. Teed looklevad peadpööritavalt ümber mägede, kust avanevad panoraamvaated, mis ulatuvad kuni ookeanini. Lopsaka taimestiku, dramaatiliste kaljude ja vapustavate vaadetega tutvudes tunnete, nagu oleksite ajas tagasi astunud. Pargist leiate traditsioonilisi külasid, mis asetsevad kitsastel mäeharjadel, järskude kuristike kohal, mõningaid maalilisemaid randasid ja haruldasi pilvemetsasid. Park hõlmab suuremat osa Anaga massiivist, mille pindala on 140 ruutkilomeetrit. Vaatamata suurele maaalale on piirkond hõredalt asustatud, vaid umbes 22 tuh. elanikuga.

Masca: Maaliline mägiküla

Kui keegi küsib, millised kohad on Tenerifel kohustuslikud, on vastuseks automaatselt “El Teide”, millele järgneb kiiresti “Masca”. Tenerife lääneosas iidse Teno massiivi voltidesse peidetud tilluke küla on üks neist kohtadest, kus ükski poeetiline kirjeldus ei suuda esmakülastajaid selle ilu tõelisuseks ette valmistada. Teno mägedes peituv Masca küla jääb turistide saginast eemale. See peidetud pärl on tuntud oma kitsaste tänavate, traditsioonilise arhitektuuri ja suurepäraste vaadete poolest ümbritsevale mägedele ja orgudele.  Rahvajutu järgi olla tegemist mereröövlikülaga, mil mereröövlid valitsesid 16. sajandil lähedal asuvaid meresid.

Kuigi Masca külastus on iseenesest meeldejääv, siis veelgi meeldejäävamaks muudab retke, kui matkata mööda põnevat matkarada alla ookeani äärde ja ning lõpetada seiklus lühikese paadisõiduga.

Avastage Tenerife põnev trio: Loro Parque, Siam Park ja Butterfly Garden!

Mis puutub perega reisimisse, siis saarel on vähe kohti, mis suudavad konkureerida Loro Parque’i, Siam Parki ja Butterfly Gardeniga.

Loro Parque on maailmakuulus loomaaed ja loomapark, kus elab uskumatult erinevaid eksootilisi isendeid, sealhulgas papagoid, delfiinid, merilõvid ja paljud teised. Külastajatele pakutakse unustamatuid elamusi suurejooneliste loomaetendustega ning ekspert-giidide juhendamisel toimuvate ekskursioonidega. Julgemad võivad isegi ujuda koos merilõvide või delfiinidega.

Neile, kes otsivad adrenaliinirohkemat kogemust, on Siam Park sobiv koht. See veepark on täis põnevaid sõite ja vaatamisväärsusi, sealhulgas lainebassein, aeglane jõgi ja tohutu veeliumägi, mis ei sobi nõrganärvilistele. Ja kui vajate kogu põnevusest puhkust, on palju lõõgastusalasid, kus on võimalik “aeg maha võtta” ja päikest nautida.

Aga kui olete loodusesõber, külastage ilmtingimata liblikaaeda. See lummav oaas on koduks kaunitele liblikatele, kes lendlevad vabalt lopsakas troopilises keskkonnas. Liblikate aias jalutades satute justkui teise maailma, mida ümbritseb nende suurepäraste olendite õrn ilu. Tenerife | Vapustavad maastikud ja lõputud seiklused 2024.aasta talvisel koolivaheajal.

Avasta Tenerife mitmekesine loodus (talvine koolivaheaeg)

Tenerife on nagu maagiline saar, kus loodus ja kultuur sulanduvad kokku üheks võrratuks seikluseks. Kujutle end mäetippudel matkamas, päikese käes rannas lesides või vaalavaatlusega avastamas mere sügavusi. Saarel on midagi põnevat igal sammul ning 2024. aasta talvekoolivaheaeg võib olla suurepärane aeg, et sellest kõigest osa saada. Tee endale kingitus unustamatust reisist, kus kohalikud kultuurid ja ajaloolised linnad täiendavad saare looduse ilu. Oled valmis seikluseks? Tenerife ootab sind!
Fikseeritud hind
Scroll to Top