Tenerife | Aktiivse eluviisi reisisihtkoht

Kas otsite sihtkohta, mis ühendab seiklused, vapustavad maastikud ja sooja kliima? Selle kõik leiate Tenerifelt. Lääne-Aafrika ranniku lähedal paikneval Hispaania saarel on mitmekesine loodus, kus on suurepärane maastik matkajatele, lai valik looduslikke võimalusi aktiivse elustiili harrastajatele, jalgratturitele ning peredega ränduritele. Dramaatiliste vulkaaniliste tippude, lopsakate metsade ja kristallselge veega Tenerifel on igaühele midagi. Ükskõik, kas otsite väljakutseid pakkuvat matka või rahulikku jalutuskäiku, siit leiate radu, mis sobivad kõigile võimetele. Ja kui rattasõit on teie kirg, on Tenerife teed ühed Euroopa parimatest koos väljakutseid pakkuvate tõusude, hingematvate vaadete ja elevust tekitavate laskumistega. Miks mitte pakkida kohvrid ja suunduda Tenerifele järgmise seikluse juurde? Te ei pea pettuma!

El Teide rahvuspark: ebareaalsed maastikuvormid

Tenerifel asuv El Teide rahvuspark on paradiis seiklejatele, matkajatele ja loomulikult ka peredele, kes soovivad kogeda looduse imesid. See ainulaadne sihtkoht on koduks Hispaania kõrgeimale mäele Teide mäestikule ning on tuntud oma aukartustäratavate maastike, mitmekesise taimestiku ja loomastiku ning suurejooneliste matkaradade poolest, mis sobivad igale kehalise võimekuse tasemele.

Matkajatele ja seikluste otsijatele on rahvuspargis hästi märgistatud jalgradade võrgustik, alates lihtsatest jalutuskäikudest kuni väljakutseid pakkuvate mägimatkadeni. Üks populaarne marsruut on Pico del Teide rada, mis viib matkajad mäe tippu ja premeerib neid ümbritsevale maastikule hingekosutavate vaadetega. Neile, kes eelistavad rahulikumat tempot, pakub La Fortaleza rada maalilist jalutuskäiku läbi männimetsade ja vulkaaniliste kivimite ning on sobilik igas vanuses vandersellile.

Kuid El Teide rahvuspark ei meeldi mitte ainult matkajatele. Pered saavad nautida ka mitmesuguseid tegevusi, nagu giidiga ekskursioonid, tähevaatlus ja piknikud vapustavas looduskeskkonnas. Mäe tippu viib köisraudtee, kus saab nautida panoraamvaateid saarele ja ümbritsevatele veteväljadele.

Lisaks looduslikule ilule on El Teide rahvuspargis ka rikkalik kultuuripärand. Park on koduks mitmetele ajaloolistele paikadele, sealhulgas Roques de Garcia kivimoodustistele, mis tekkisid miljoneid aastaid tagasi vulkaanipurske tagajärjel. Külastajad saavad tutvuda ka pargi arheoloogiliste paikadega, mis pakuvad põnevat ülevaadet saare iidsest minevikust.

Allikas: cuevadelviento.net

Cueva del Viento maaalused laavakoridorid

Cueva del Vientos vapustav ja unikaalne maa-alune maailm on kunagisest vulkaanipurske tagajärg, kus voolava laava uuristas maa-aluse käikude võrgistiku. Aukartust äratava, kuid samas veidi himutava, koopasüsteemi mastaapsus on hingemattev, avastamiseks on üle 17 kilomeetri jagu tunneleid.

Kuid Cueva del Viento pole muljetavaldav mitte ainult oma suuruse poolest; see on koduks ka ainulaadsele ja põnevale taimestikule ja loomastikule. Läbi tunnelite rännates hoidke silm peal pimedatel albiinokrabidel, kes kaljudel tuhisevad, ja ka pisikestel endeemilistel putukatel, kes selles maa-aluses maailmas kohanenud on.

Üks Cueva del Viento külastuse tipphetki on giidiga ekskursioon, mis viib teid sügavale koopasüsteemi südamesse. Teie asjatundlik giid juhatab teid läbi labürindi tunnelite, osutades kõige muljetavaldavamatele kivimoodustistele ja jagades põnevaid teadmisi koopa geoloogilisest ajaloost.

Ja kui olete seikluste otsija, ei taha te kasutamata jätta võimalust minna sügavamale koopasüsteemi keerukamates piirkondades. Asjatundliku juhendamise abil saate ronida üle rändrahnude, ronida üles mööda kiviseinu või roomata läbi kitsaste käikude, kogedes selle maa-aluse maailma lähedalt avastamise põnevust.

Matkajate paradiis: Masca org

Tenerife karmide Teno mägede keskel asub peidetud pärl, mis võtab hinge kinni – Masca org ja küla. See maaliline sihtkoht on kohustuslik külastus igale reisijale, kes otsib seiklust, mis viib eemale suurematest turistide massidest.

Org on täis kõrguvaid palmipuid, rohelist taimestikku ja hämmastavaid kivimoodustisi, mis näivad tõusvat eikuskilt. Läbi küla rännates võluvad teid terrakota katustega maalähedased valgeks lubjatud hooned ja omapärased munakivisillutisega tänavad, mis looklevad läbi küla südame.

Masca org on matkaentusiastide paradiis, kus erineva raskusastmega matkarajad võimaldavad avastada edela Tenerife peidetud loodusvõlu. Siin leidub igaühele midagi, alates keerulistest matkadest, mis viivad hingematvate panoraamvaadeteni, kuni rahulike jalutuskäikudeni mööda oru looklevaid radu.

Kuid mitte ainult looduslik ilu ei tee Masca oru ja küla nii eriliseks. Masca külal on rikkalik ajalugu, mis ootab avastamist. Kunagi oli see (rahvajuttude järgi) piraatide varjupaik ning kohalikel elanikel on piirkonna intrigeerivast minevikust rääkida palju põnevaid lugusid. Küla on koduks ka elavale kunstikogukonnale ning kohalikest poodidest leiate palju unikaalseid suveniire ja käsitööna valminud esemeid.

Kanaari saartest suurim – Tenerife – on sihtkoht, mis peaks olema iga seikleja top 10 nimekirjas. Alates matkamisest kuni surfamiseni pakub see saar mitmesuguseid põnevaid tegevusi, mis pumpavad adrenaliini taseme lakke. Matkajatele on Tenerifel ühed kõige hingematvamad rajad kogu Euroopas. Teide rahvuspark on selle keskpunktis, et külastajad saaksid avastada erinevaid maastikke, alates lopsakatest metsadest kuni kivise vulkaanilise maastikuni.

Kuid matkamine pole ainus viis saare looduslikku ilu nautida. Spordihuvilised leiavad ka palju võimalusi, sealhulgas purjelauasõit, lohesurf ja aerulauasõit. Ja neile, kes eelistavad kahel rattal avastamist, on Tenerife tänu keerulistele marsruutidele ja vapustavale maastikule muutunud hobiratturite lemmikpaigaks ning profiratturite treeningpaigaks. Olenemata sellest, kas otsite rahulikku kulgemist või väljakutseid pakkuvat tõusu, pakub Tenerife mitmekesine maastik igale tasemele midagi sobivat.

Kuid seiklus ei lõpe sellega. Külastajatel on võimalik sõita ka paraplaaniga, hüpata langevarjuga või teha saarel isegi helikopterireisi. Ja kui otsite midagi tõeliselt ainulaadset, on Tenerife tähevaatlusvõimalused võrratud. Selge taeva ja minimaalse valgusreostusega saarel asuvad mõned maailma kõige arenenumad vaatluskeskused.

Nii et olenemata sellest, kas olete kogenud seikleja või soovite lihtsalt midagi uut proovida, on Tenerife suurepärane valik teie järgmiseks reisiks. Kuna näha ja teha on nii palju, ei hakka teil kunagi igav ja teile jäävad unustamatud mälestused, mis jäävad terveks eluks. Tenerife | Aktiivse eluviisi reisisihtkoht 2024.aasta koolivaheajal.

Avasta Tenerife mitmekesine loodus (talvine koolivaheaeg)

Tenerife on nagu maagiline saar, kus loodus ja kultuur sulanduvad kokku üheks võrratuks seikluseks. Kujutle end mäetippudel matkamas, päikese käes rannas lesides või vaalavaatlusega avastamas mere sügavusi. Saarel on midagi põnevat igal sammul ning 2024. aasta talvekoolivaheaeg võib olla suurepärane aeg, et sellest kõigest osa saada. Tee endale kingitus unustamatust reisist, kus kohalikud kultuurid ja ajaloolised linnad täiendavad saare looduse ilu. Oled valmis seikluseks? Tenerife ootab sind!
Fikseeritud hind
Scroll to Top